Powiat śledzi losy raciborskich absolwentów szkół ponadgimnazjalnych
Są już wstępne dane za lata 2014-2016, choć byłyby precyzyjniejsze, gdyby ruszyła specjalna rządowa aplikacja. Dziś szkoły są zdane na siebie.
- Szkoły gromadzą dane dzięki informacjom z facebooka, wywiadom z absolwentami lub ich kolegami. Obraz nie jest precyzyjny, ale daje pewien pogląd na to, co robią po maturze absolwenci szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat raciborski – mówi odpowiedzialny za edukację wicestarosta Marek Kurpis.
Z danych wynika, że zdecydowana większość absolwentów I i II LO podejmuje studia, głównie stacjonarne. Na przykład w Kasprowiczu wśród absolwentów 2015/2016 121 poszło na studia stacjonarne, tylko 2 na zaoczne, cztery osoby poszły do pracy, jedna nic nie robi, trzy wyjechały za granicę do pracy. O 20 absolwentach nie ma informacji.
Inaczej sytuacja wygląda w technikach. Tu rośnie odsetek pracujących i studiujących zaocznie. Na przykład w Mechaniku absolwenci technikum 2015/2016 podjęli następujące decyzje: studia 47 (w tym 24 niestacjonarne), praca 19, wyjazd za granicę 20. Ten sam rocznik z Technikum nr 1 w CKZiU nr 1 podjął takie decyzje: studia 42 (26 stacjonarne), praca 41, wyjazd za granicę 3.
(w)
fot. arch. portalu
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany