Łukasz Olkowicz – spotkanie z dziennikarzem sportowym
Lewy, Nawałka, Listek – dziennikarz „Przeglądu Sportowego” Łukasz Olkowicz specjalizuje się w polskim futbolu, rozmawia z jego najważniejszymi graczami i rozgrywającymi poza boiskiem. Razem z Piotrem Wołosikiem prześwietlał kariery Lewandowskiego i Michała Listkiewicza. W pojedynkę zmierzył się z perfekcjonizmem Adama Nawałki i zamieniając murawę na parkiet - wysłuchał spowiedzi Łukasza Kadziewicza. 8 czerwca Łukasz Olkowicz będzie gościem raciborskiej biblioteki.
Oprócz pisania sportowych biografii Łukasz Olkowicz na bieżąco śledzi co dzieje się w polskim i zagranicznym futbolu. Jest prowadzącym sportowego podcastu „Prześwietlenie” (dostępnym m.in. w serwisie Onet Sport), gdzie razem z gośćmi komentuje i prześwietla sprawy, którymi żyje piłkarski świat. Razem z Mateuszem Święcickim (dziennikarz Eleven Sports), Dariuszem Szpakowskim (dziennikarz i komentator TVP Sport) i Łukaszem Wiśniowskim (prowadzący kanał Foot Truck i dziennikarz Canal+ Sport) występuje w programie „Misja Futbol”.
Na spotkaniu w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Ryszarda Kincla w Raciborzu nie zabraknie komentarzy do bieżącej sytuacji na boiskach, podsumowania sezonu i rozgrywek pucharowych oraz tego co jeszcze czeka w tym roku na piłkarskich kibiców.
Łukasz Olkowicz - syn nauczycielki języka polskiego i nauczyciela wychowania fizycznego. Nie miał wyjścia, musiał zostać dziennikarzem sportowym. Od ponad pięciu lat autor cyklu „Prześwietlenie" w „Przeglądzie Sportowym", a od miesiąca gospodarz podcastu o tym samym tytule. Autor sportowych książek, ta ostatnia to spisane wspólnie z Piotrem Wołosikiem wspomnienia Michała Listkiewicza „Listek. Najciekawiej jest po ostatnim gwizdku". W „Przeglądzie Sportowym" zatrudniony od 2008 roku, wcześniej był jego współpracownikiem. Jako licealista pracę zaczynał wtedy od sprawdzenia rozkładu jazdy miejskich autobusów na Targówek, gdy raczkował w dziennikarstwie i opisywał IV-ligowe mecze drużyny z prawobrzeżnej dzielnicy Warszawy. W kolejnych latach relacjonował piłkarskie mistrzostwa Europy od 2008 roku do 2016 (widziany na trybunach stadionu w Kijowie podczas finału EURO 2012) oraz mistrzostwa świata w 2018 roku.
8 czerwca, godzina 18.00
Biblioteka, ul. Kasprowicza 12
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany