Znamiona pod lupą
Salon House of Beauty w Rybniku dba nie tylko o urodę swoich klientów, ale i o ich zdrowie. Teraz jest najlepsza pora by zbadać pieprzyki i tym samym rozsądnie przygotować się do sezonu letniego. Za pomocą nowoczesnej aparatury dermatolog potrafi zajrzeć niejako do wnętrza znamion. Dzięki temu szybko i precyzyjnie może ocenić, czy wszystko jest w porządku.
Powoli zbliża się wiosna, a wraz z nią ciepłe, słoneczne dni, na które czekamy z niecierpliwością. Jednak promienie słońca nie zawsze są dla nas bezpieczne. – Intensywne opalanie się to główna przyczyna nowotworów skóry. Najgroźniejszym jest czerniak, szybko tworzy przerzuty i trudno go wyleczyć – podkreśla Agata Branny – Cyran lekarz dermatolog z Salonu House of Beauty w Rybniku.
Pojawienie się znamion barwnikowych na ciele często wywołuje niepokój. Zastanawiamy się czy jest to czerniak, czy zwykłe niegroźne znamię. Niestety zazwyczaj bez specjalistycznych badań nie da się tego jednoznacznie stwierdzić. Dlatego w przypadku wątpliwości zawsze lepiej jest zasięgnąć profesjonalnej porady dermatologa.
Na zachorowanie najbardziej narażone są osoby z jasną karnacją, dużą liczbą znamion na skórze, często opalające się i te, które w dzieciństwie miały oparzenia słoneczne. Jeśli czerniak jest wykryty w bardzo wczesnym okresie, może być w pełni wyleczalny. – Niestety, w Polsce większość osób zgłasza się do lekarza, gdy zmiany trwają już kilka miesięcy i są bardzo zaawansowane. Dlatego liczba osób umierających z powodu czerniaka jest w naszym kraju bardzo duża – zauważa Agata Branny – Cyran.
Nie wahajcie się zatem pokazać lekarzowi niepokojącą plamkę, którą właśnie zauważyliście na skórze. Pół minuty wystarczy, aby dermatolog ocenił, czy dane znamię barwnikowe jest niebezpieczne. W tym celu przeprowadza się szybkie i bezbolesne badanie dermatoskopowe. Lekarz ogląda dobrze oświetlone znamię w dużym powiększeniu i ocenia jego powierzchnię. Zwraca uwagę na ewentualne asymetrie, brzegi, kolor, średnicę i strukturę ,,pieprzyka”, także w głębszych warstwach skóry. – Badanie dermatoskopowe powinno się wykonywać co najmniej raz w roku. W przypadku osób z grupy ryzyka, takie wizyty kontrolne powtarza się częściej – informuje Agata Branny – Cyran.
Jeśli dermatolog uzna, że któreś ze znamion może przekształcić się w nowotwór, zaproponuje przeprowadzenie zabiegu usunięcia podejrzanej zmiany. Zabiegu usunięcia pieprzyka nie należy się bać. Odbywa się pod miejscowym znieczuleniem, trwa około 15 minut można zaraz po nim można wrócić do swoich codziennych zajęć. Usunięty pieprzyk zawsze jest badany histopatologicznie, by wykluczyć lub w czas wykryć określone zmiany nowotworowe. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że znamię zostało usunięte w całości.
Osoby nieobarczone czynnikami ryzyka także powinny zachować umiar w opalaniu i zawsze stosować kremy z filtrami, dostosowane do typu skóry. – Pamiętajmy, że w skórze niezmienionej również znajdują się komórki mogące stanowić punkt rozwoju czerniaka. Nie zapominajmy też o szybszym starzeniu się skóry i częstszym występowaniu mniej złośliwych nowotworów skóry pod wpływem przewlekłego i nadmiernego opalania się – podsumowuje Agata Branny – Cyran.
Wiosną taniej
Wraz z nadchodzącą wiosną House of Beauty przygotował szereg promocji dla swoich klientów. Sztab stylistów już czeka, aby opowiedzieć Ci o wiosennych trendach.
Odwiedzając salon z przyjaciółką zapłacicie 50 % mniej za wszystkie usługi fryzjerskie.
Ponadto do końca marca na hasło „Hairdreams” skorzystasz ze specjalnych promocji na przedłużanie i zagęszczanie włosów metodą Quikkies-na taśmach (15 % taniej). Decydując się na metodę laserową otrzymasz 10 % rabatu.
Dodatkowo w każdy poniedziałek marca na hasło „Happy Hours!” w godzinach od 8. – 16. czeka na Was atrakcyjny dwudziestoprocentowy rabat na usługi fryzjerskie.
Salon House of Beauty nie zapomniał także o studentach. Od poniedziałku do środy każdy kto posiada legitymację studencką otrzyma 15 % zniżki na usługi fryzjerskie, wizaż oraz masaż.
Joanna Komaniecka
Artykuł sponsorowany
Komentarze (0)
Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.