Znajdź atrakcyjne zatrudnienie z Jobs-At
Już niebawem, bo 1 maja Austria i Niemcy otworzą granice dla polskich pracowników. Jako pierwsi na zatrudnienie mogą liczyć fachowcy z branży budowlanej i metalowej, oczywiście ze znajomością języka niemieckiego. Póki co na takich specjalistów posiadających niemiecki paszport czekają atrakcyjne oferty w biurze Jobs-At.
„Polacy to dobrzy fachowcy” – słyszymy nieraz z ust obcokrajowców zatrudniających naszych rodaków. Mimo to w swoim kraju tylko nieliczni mają szansę na pracę z dobrym wynagrodzeniem. Przez co część zmuszona jest szukać zatrudnienia na obczyźnie. Taką szansę specjalistom z doświadczeniem w branży budowlanej i metalowej daje biuro pośrednictwa pracy Jobs-At przy ul. Mickiewicza 13b/5 w Raciborzu. Organizuje ono pracę w Austrii, dla fachowców ze znajomością języka niemieckiego i niemieckim paszportem. – Oferty pracy dostajemy na bieżąco. Na chwilę obecną austriaccy pracodawcy potrzebują budowlańców na szeroką skalę, głownie murarzy, cieśli szalunkowych, ślusarzy, a także spawaczy i elektryków – wylicza Rajmund Libera z biura pośrednictwa pracy Jobs-At przy ul. Mickiewicza.
Od 1 maja, gdy Niemcy oraz Austria otworzą granice dla polskich pracowników, sytuacja zmieni się na korzyść fachowców niemających niemieckich korzeni. – Wyjeżdżać będą mogli wszyscy, pod warunkiem, że komunikatywnie posługują się językiem niemieckim – podkreśla Rajmund Libera. Od drugiej połowy maja biuro Jobs-At dysponować będzie również propozycjami pracy dla pomocników w branży budowlanej i metalowej. Od czerwca natomiast zatrudnienie w Austrii znajdą też kobiety. – Będą to głównie oferty dla pomocy domowych, kelnerek, pomocnic w kuchni, personelu sprzątającego czy do prac przy obsłudze atrakcji turystycznych – mówi pracownik Jobs-At.
Zanim jednak ktokolwiek wyjedzie zarabiać euro w Austrii, musi w biurze przy ul. Mickiewicza wypełnić szczegółowy kwestionariusz. – Przede wszystkim należy w nim podać szczerze swoje kwalifikacje. Najlepiej dołączyć dyplom potwierdzający swoje umiejętnościami. Następnie dokumenty te przekazane zostaną zagranicznemu pracodawcy – tłumaczy Rajmund Libera. To jednak nie wszystko, trzeba jeszcze pozytywnie zdać słowny test z języka niemieckiego. Wtedy można już oczekiwać na atrakcyjną pracę i pakować walizki.
– Znajomość języka niemieckiego nie obowiązuje tylko wtedy, gdy do pracy wyjeżdża kilkuosobowa grupa specjalistów, w której przynajmniej połowa komunikatywnie włada niemieckim – wspomina Libera. Dodaje, że biuro każdemu pracownikowi zapewnia mieszkanie. – W zależności od rejonu są to hotele, kwatery prywatne lub domki letniskowe – wylicza. Polscy pracownicy wyjeżdżający do pracy przez biuro Jobs-At mogą też liczyć na opiekę polskich i austriackich przedstawicieli, ale dojazd na miejsce muszą zapewnić sobie sami.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(k)
Komentarze (0)
Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.