Karuzelówka z górnej półki
Fabryka Aparatury i Urządzeń Famet S.A. zamówiła w Rafamecie dostawę, montaż i uruchomienie dwóch sterowanych numerycznie tokarek karuzelowych typu KCI 500/700 N. Wartość kontraktu wynosi 4,4 mln euro. Tokarki karuzelowe, biorąc pod uwagę ich wielkość jak i zaawansowanie technologiczne, to tzw. górna półka.
- Można powiedzieć, że jest to górna półka maszyn w naszym asortymencie produkcji, jeśli chodzi o tokarki karuzelowe, biorąc pod uwagę ich wielkość jak i zaawansowanie technologiczne. Bardzo jesteśmy zadowoleni z pozyskania tak poważnego zamówienia. Niecodziennie, a szczególnie na rynku krajowym, znajdują się klienci, którzy kupują dwie tak duże maszyny jednocześnie. Z tego tez względu jest to bardzo ważny kontrakt, który niewątpliwie pozytywnie wpływa na kondycję firmy jak i znacząco powiększa portfel zamówień na przyszły rok – mówi Rajmund Jarosz, Sales Manager w firmie RAFAMET S.A. Jak dodaje, pozyskanie zamówienia nie było łatwe. - W dobie gospodarki globalnej, konkurencja jest bardzo duża. W każdym jednym temacie, który pojawia się na rynku, czy to jest przetarg na zasadach zamówienia publicznego czy też konkurs ofert, bierze udział od kilku do kilkunastu oferentów. W tym wypadku było podobnie, dlatego tym bardziej jesteśmy dumni, że rozstrzygnięcie okazało się pomyślne dla nas – dodaje Rajmund Jarosz.
Fabryka Urządzeń i Aparatury FAMET S.A. już po raz drugi została klientem RAFAMETU. Pierwszą maszynę z Kuźni Raciborskiej zakupiła dwa lata temu. Była to tokarka karuzelowa typu KCI 600/700 N. - Jak podkreśla klient, zarówno z poprzedniej instalacji, jak i z dotychczasowej współpracy jest bardzo zadowolony. Kolejne zamówienie pozyskane od tego samego klienta tylko potwierdza powyższe i przekonuje nas, jako jednego z czołowych producentów ciężkich obrabiarek na świecie, że wcześniejsza współpraca była satysfakcjonująca. Na tyle, że zdobyte zaufanie zaowocowało kolejnym zamówieniem. To dla nas bardzo dobre referencje, gdyż zaufanie w tym biznesie jest niezmiernie ważne – mówi Rajmund Jarosz.
FUiA FAMET S.A. działa w obszarze energetyki odnawialnej, szeroko pojętym przemyśle chemicznym i metalowym. Projektuje i produkuje urządzenia przeznaczone dla różnych branż przemysłowych w Polsce i za granicą. Zamówione w RAFAMECIE maszyny mają szerokie spektrum możliwości obróbkowych. Służą przede wszystkim do obróbki skrawania wielkogabarytowych detali, których ciężar może dochodzić nawet do 100 ton. Ich zakup był możliwy dzięki projektowi unijnemu, w którym bierze udział firma z Kędzierzyna-Koźla. Maszyny mają trafić do klienta do 31 października 2012 r.
- Kolejne zamówienie u tego samego klienta to dla nas bardzo dobre referencje – mówi Rajmund Jarosz z RAFAMET S.A. (na zdjęciu)
Ewelina Żemełka
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany