Chcesz kupić auto z kredytu, ale nie masz zdolności? Zastaw mieszkanie
To nieprawda, że jeśli starasz się o kredyt na remont mieszkania lub nowy samochód, musisz mieć w portfelu 20 albo 30% wpłaty własnej. Wystarczy, że pożyczkę zastawisz nieruchomością. W ten sposób nie tylko poprawisz swoją zdolność kredytową, ale i wynegocjujesz lepsze warunki finansowania.
Pożyczkę hipoteczną nadal trudno uznać za standard
Mimo że pożyczki hipoteczne wcale nie jest nowością w kontekście polskiego sektora bankowego, to nadal jeden z tych sposobów finansowania potrzeb konsumpcyjnych, który nie jest dostępny w każdej instytucji.
Wśród banków, które mają w swojej ofercie pożyczkę hipoteczną mamy * m.in.:
PKO Bank Polski,
ING Bank Śląski,
BZ WBK,
Bank Pocztowy,
Bank Millenium,
Deutsche Bank.
* Zestawienie zgodne z: W jakich bankach pożyczka hipoteczne? Zobacz nasz ranking [Comperia.pl]
Pożyczkę hipoteczną należy taktować jako alternatywę dla kredytu celowego.
Dlaczego pożyczka hipoteczna to dobry wybór?
W zasadniczy sposób poprawiasz swoją zdolność kredytową
Zastawienie kredytu celowego o wartości kilkunastu lub kilkudziesięciu tys. złotych twoją nieruchomością to dla banku w zasadzie żadne ryzyko. Wobec tego możesz być pewien, że jeśli twój wniosek np. o sfinansowanie zakupu auta z kredytu celowego zostało odrzucone przez mało satysfakcjonującą zdolność kredytową, zastawiając mieszkanie możesz być pewien, że bank uruchomi środki w ciągu kilku tygodni.
Obniżasz koszt obsługi zobowiązania w porównaniu do kredytu celowego
W porównaniu do tradycyjnych kredytów celowych – pożyczka hipoteczna jest najtańsza w obsłudze. Średnie RRSO największych banków w Polsce dla pożyczek hipotecznych to dziś 4,00 – 6,00% wobec np. kredytu samochodowego z RRSO w zakresie 7,00-13,00%.
Tylko dla zdyscyplinowanych kredytobiorców
Zanim zdecydujesz się na złożenie podpisu na umowie upewnij się, że jesteś w komfortowej sytuacji finansowej. Gdyby nie udało ci się spłacić zobowiązania w terminie, bank nie będzie wnioskował o zajęcie części wynagrodzenia lub ruchomości, np. auta, sprzętu RTV itd., a zacznie od licytacji twojego domu lub mieszkania.
Komentarze (0)
Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.