Crane Technologies zamierza inwestować w Raciborzu na terenie po byłej cukrowni
Poza Raciborzem bowiem Crane Technologies zamierza inwestować również na Podkarpaciu. W raciborskim zakładzie mają być produkowane dźwigi na tory, w Rzeszowie na gąsienicach. Dokładny model produkcji jest aktualnie tworzony, podobnie jak montaż finansowy przedsięwzięcia obejmujący - poza planowaną dotacją unijną - także środki własne i wsparcie kredytowe banków.
Crane Technologies jest firmą z wieloletnim doświadczeniem w projektowaniu, produkcji oraz wdrażaniu urządzeń dźwigowych. - Nasza wiedza, doświadczenie i dostępność są kluczowymi czynnikami w naszej zdolności, aby pomóc naszym klientom prowadzenia ich działalności bez przerwy - i co ważniejsze - w bezpiecznym środowisku. Specjalizujemy się również w prowadzeniu szerokiego zakresu napraw i remontów maszyn i urządzeń dźwigowych.
Spółka chce zdobyć mocno konkurencyjny rynek dzięki nowej technologii pozwalającej produkować taniej od innych firm z branży. Spółka, założona przez mieszkańca gminy Pietrowice Wielkie, prowadzącego działalność gospodarczą w Niemczech, już jest obecna w Raciborzu. Produkuje konstrukcje stalowe przy Piaskowej, wykorzystując istniejącą już tu infrastrukturę przemysłową. Planowana inwestycja to wejście na znacznie wyższy, bardziej innowacyjny poziom. Wartość jednego specjalistycznego dźwigu szacowana jest na około 1 mln euro. Wśród odbiorców są kontrahenci z Europy Zachodniej i USA.
Rozmowy z miastem Crane Technologies prowadzi od końca zeszłego roku, przedstawiając wizualizacje mającej powstać przy 1 Maja fabryki. Przypomnijmy, że miasto sprzedając tereny po byłej cukrowni stworzyło narzędzia wykluczające obrót spekulacyjnych. Nabywca w ciągu 2 lat musi rozpocząć budowę, w ciągu 2 lat następnych ją zakończyć.
Przetargi na zakup nieruchomości zostały zaplanowane na 31 maja i 30 czerwca bieżącego roku. Przedmiotem przetargu w dniu 31 maja 2016 r. będzie działka inwestycyjna o powierzchni 1,1975 ha, za cenę wywoławczą 395 000 zł.
Natomiast w przetargu w dniu 30 czerwca 2016 r. proponowane będą trzy tereny:
o powierzchni 2,001 ha za cenę wywoławczą - 660 000 zł
o powierzchni 3,0643 ha za cenę wywoławczą - 1 011 000 zł
o powierzchni 2,0322 ha za cenę wywoławczą - 671 000 zł
(waw)
wizualizacje Crane Technologies udost. UM Racibórz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany