Kwalifikacje z przyszłością - jak zdobyć uprawnienia na maszyny budowlane do robót ziemnych i drogowych?
Zgodnie ze strategią rozwoju transportu w Polsce przygotowaną przez Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej do 2020 roku ma powstać w Polsce 2 tys. km autostrad oraz 2,8 tys. km dróg ekspresowych, co powoduje, że dla osób związanych z tą branżą pracy na pewno nie zabraknie. Warunkiem jest jednak ciągłe poszerzanie i doskonalenie swoich kwalifikacji zawodowych. Gwałtowny rozwój technologiczny w sektorze budowlanym sprawia, że dla wszystkich osób - zarówno już pracujących, jak i zainteresowanych podjęciem pracy w tej branży - posiadanie uprawnień do eksploatacji maszyn do robót ziemnych i drogowych staje się niezbędne.
Ośrodek Szkolenia BIAŁECKI sp. z o.o., posiadając wieloletnie i bogate doświadczenie, przygotował dla zainteresowanych kompleksową ofertę szkoleniową w tym zakresie. Szkolenia organizowane są w naszych ośrodkach w Małopolsce i na Śląsku. W skład spółki wchodzi pięć placówek kształcenia ustawicznego umiejscowionych w Jastrzębiu-Zdroju, Raciborzu, Rudzie Śląskiej, Krakowie i Sosnowcu, w których szkolimy w szerokim zakresie uprawnień zawodowych, w szczególności górniczych, budowlanych, energetycznych i transportowych oraz w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. Oferta szkoleniowa zawiera ponad 400 specjalistycznych pozycji tematycznych. Informacje o poszczególnych ośrodkach znajdują się na naszej stronie internetowej.
Szczególnie chcielibyśmy Państwu zarekomendować - z uwagi na powszechność ich stosowania, perspektywy rozwojowe oraz zapotrzebowanie na rynku pracy - szkolenia z zakresu uprawnień do eksploatacji maszyn do robót drogowych, a zwłaszcza maszyn do rozkładania mieszanek bitumicznych, narzędzi udarowych ręcznych, przecinarek do nawierzchni dróg, zagęszczarek i ubijaków wibracyjnych oraz walców drogowych; z uwagi natomiast na popularność i powszechność stosowania w branży budowlanej oraz zapotrzebowanie na rynku pracy - szkolenia z zakresu operatora koparki jednonaczyniowej, koparkoładowarki, spycharki oraz ładowarki jednonaczyniowej.
W jaki sposób i dlaczego warto zdobyć uprawnienia na maszyny budowlane? - Przedsiębiorcy budowlani coraz częściej dostrzegają konieczność zatrudniania pracowników o wszechstronnych kwalifikacjach. Posiadanie przez nich kilku uprawnień w zakresie maszyn budowlanych zapewnia nie tylko wysoki profesjonalizm działania, ale przede wszystkim daje gwarancję przestrzegania standardów bezpieczeństwa i właściwego użytkowania sprzętu. To zaś przedkłada się na obniżenie kosztów działania firmy i tym samym decyduje o jej konkurencyjności na rynku usług - podkreśla Paweł Kozioł, Prezes Zarządu Ośrodka Szkolenia BIAŁECKI sp. z o.o.
Kursy operatorów maszyn do robót ziemnych i drogowych są realizowane zgodnie z obowiązującym Rozporządzeniem Ministra Gospodarki. Chcąc przystąpić do szkolenia na wszystkie kursy operatorów maszyn do robót ziemnych i drogowych, zainteresowani muszą spełnić trzy zasadnicze warunki:
- mieć ukończone 18 lat,
- posiadać wykształcenie min. podstawowe,
- posiadać badanie lekarskie stwierdzające przydatność do wykonywania zawodu operatora danej specjalności.
Szkolenia w zakresie wymienionych maszyn do robót ziemnych i drogowych obejmują część teoretyczną i praktyczną. Część teoretyczna obejmuje zagadnienia z zakresu:
- dokumentacji technicznej maszyn,
- bezpieczeństwa i higieny pracy przy eksploatacji maszyn,
- technologii wykonywania robót drogowych,
- użytkowania i obsługi maszyn,
- budowy maszyn.
Część praktyczna obejmuje naukę eksploatacji maszyn roboczych w różnych warunkach terenowych i technologicznych.
Celem kursu jest przygotowanie kandydata do praktycznego i teoretycznego egzaminu państwowego przed komisją powołaną przez Centrum Koordynacji Szkolenia Operatorów Maszyn Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie w zakresie operatora maszyny danego typu i wielkości. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku egzaminu uczestnik uzyskuje uprawnienia do wykonywania zawodu we wnioskowanej specjalności.
W celu przystąpienia do egzaminu należy ukończyć szkolenie kursowe w Ośrodku Szkolenia, złożyć wniosek o jego przeprowadzenie wraz z potwierdzonym na nim pozytywnym orzeczeniem lekarskim stwierdzającym przydatność do wykonywania zawodu operatora danego typu maszyny. Centrum Koordynacji Szkolenia Operatorów Maszyn IMBiGS w Warszawie prowadzi listę wydawanych świadectw i wpisów do książki operatora maszyn roboczych i wydaje duplikaty ww. uprawnień. Wszelkie dokumenty, o których mowa, przygotowują pracownicy ośrodka. Podczas kursu na terenie ośrodka można również odbyć badania lekarskie.
Warto podkreślić, iż uzyskane uprawnienia na wszystkie oferowane przez nas kursy z obsługi maszyn do robót ziemnych i drogowych mają charakter bezterminowy i są respektowane we wszystkich krajach Unii Europejskiej.
Udział w szkoleniu w zakresie maszyn do robót ziemnych i drogowych to szansa uzyskania specjalistycznych umiejętności mających szerokie zastosowanie w branży budowlanej.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów firma Ośrodek Szkolenia BIAŁECKI przygotowuje ofertę elastyczną, dostosowaną do indywidualnych potrzeb. Serdecznie zapraszamy do udziału w kursach osoby prywatne, pracowników firm budowlanych pragnących wzbogacić swoje kwalifikacje zawodowe, przedsiębiorców, kadrę kierowniczą i zarządzającą, pasjonatów oraz wszystkie osoby chcące rozpocząć pracę w przemyśle budowlanym. Szkolenia organizowane są również dla zarejestrowanych bezrobotnych, skierowanych przez Urzędy Pracy.
Celem uzyskania szczegółowych informacji na temat udziału w kursach na obsługę maszyn budowlanych do robót ziemnych i drogowych wszystkich typów prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy oraz zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej www.bialecki.pl.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z kolejnym wydaniem gazety, gdzie zaprezentujemy Państwu sposoby uzyskania uprawnień do obsługi urządzeń transportu bliskiego, montażysty rusztowań oraz spawacza. Naprawdę warto być z nami już za dwa tygodnie!
Komentarze (0)
Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.