Raciborski Koltech korzysta na rozwoju kolei
Bardzo ważnym rynkiem eksportowym dla firmy są Chiny. Wejście na ten trudny i specyficzny rynek okazało się dla raciborskiego przedsiębiorstwa strzałem w dziesiątkę - czytamy w Pulsie Biznesu (12-14.08). Gazeta, w dodatku Rzecz o innowacjach, pisze o raciborskiej firmie Koltech, która zbudowała zakład na terenie strefy ekonomicznej na Ostrogu. Na zdj. prezes spółki Albert Polak.
- Liczba sprzedanych obrabiarek i urządzeń wykorzystywanych głównie do utrzymania i renowacji pojazdów szynowych w ciągu ostatnich 6 lat znacznie wzrosła, co pozwoliło na praktycznie pięciokrotne zwiększenie sprzedaży. W 2013 roku, w związku z rosnącym zainteresowaniem produktami firmy, zarząd spółki podjął decyzję o wybudowaniu nowej siedziby, składającej się z nowej hali produkcyjnej i budynku socjalno-biurowego. Koltech zdecydował się na budowę w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w rodzimym Raciborzu. Dotychczasowa siedziba firmy mieści Zakład Systemów Inżynierskich %u2014 jej drugą specjalizację. Zakład zajmuje się dystrybucją oprogramowania inżynierskiego i organizacyjnego firmy Dassault Systemes i jest jednym z jej czołowych przedstawicieli firmy na polskim rynku - pisze w PB Magdalena Kruk. Jak dodaje, w tym roku Koltechowi udało się wejść na trzy nowe rynki: brazylijski, angielski i francuski. - Bardzo ważnym rynkiem eksportowym dla firmy są również Chiny. Wejście na ten trudny i specyficzny rynek okazało się dla raciborskiego przedsiębiorstwa strzałem w dziesiątkę. Przygoda z chińskim rynkiem zaczęła się, gdy Koltech zaprojektował specjalistyczne obrabiarki przeznaczone do obróbki łopat elektrowni wiatrowych. Do dzisiaj sprzedano do Chin 22 takie maszyny. W międzyczasie Koltech nawiązał współpracę z największym producentem obrabiarek dla branży kolejowej spod Tybetu, co skutkowało w 2009 roku podpisaniem dokumentacji założycielskiej spółki joint venture działającej na chińskim rynku. Do roku 2016 sprzedano tam 9 obrabiarek - informuje gazeta, dodając, że: - W ostatniej dekadzie spółka przygotowała na rynek nowy wyrób, tzw. tandem. Jest to przykład postępu technicznego i spełnienie oczekiwań odbiorców. Pozwala na regenerowanie taboru poprzez jednoczesną obróbkę na dwóch obrabiarkach. W tym roku udało się sprzedać pierwszy tandem na rynek szwedzki.
Obecnie Koltech rozbudowuje stanowisko diagnostyczne do zestawów kołowych. Powstaje ono bezpośrednio na torze i jest przeznaczone do automatycznego, bezdotykowego pomiaru profilu i średnicy kół pojazdów szynowych.
źródło: Puls Biznesu, cały artykuł dostępny jest TUTAJ
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany