Dlaczego Polacy decydują się na szybkie pożyczki przez Internet?
Jak podaje NBP, 10% Polaków zdecydowało się przynajmniej raz w życiu skorzystać z szybkiej pożyczki przez Internet. Pytanie, dlaczego nie zdecydowali się na kredyt w banku? Wprost przeciwnie – zdecydowali się, bo prawie 80% osób korzystających z usług firm pożyczkowych spłaca także kredyt w banku. Pomimo tego, że posiadamy zdolność kredytową i zaciągamy kredyty w bankach, to i tak decydujemy się na pożyczkę internetową.
Według statystyk, prawie 3 mln Polaków korzystało z szybkich pożyczek w parabankach. Rynek usług pożyczkowych jest wyceniany na 6 mld zł. Co dziesiąta osoba w Polsce jest zainteresowana zaciągnięciem pożyczki przez Internet.
Co umożliwiają pożyczki internetowe? Przede wszystkim chodzi o szybkość i dostępność. Bardzo często pierwsza pożyczka jest udzielana za darmo, gdzie klient nie ponosi żadnych kosztów odsetkowych. Pominąć też można zbędne formalności, ponieważ firmy pożyczkowe nie wymagają np. wysokiej zdolności kredytowej.
Zaciągając pożyczkę w parabanku, nie musimy przedstawiać dokumentu potwierdzającego nasze zatrudnienie. Nie musimy mieć również w pełni pozytywnej historii kredytowej w BIK. Podstawowymi wymaganiami przy pożyczce internetowej będzie podanie danych z dowodu osobistego, nr telefonu oraz nr konta bankowego. Wszystkiego możemy dopełnić w domu i w ciągu nawet 15 minut posiadać gotówkę na koncie.
Dlaczego wybieramy pożyczki w sieci?
Większość z nas decyduje się na pożyczki deklarując brak formalności i bardzo szybką decyzję kredytową. Za główny powód zaciągania pożyczek w badaniu NBP ponad połowa ankietowanych podawało możliwość natychmiastowego uzyskania środków pieniężnych.
Uwaga na koszty pożyczek
Ustawa antylichwiarska ogranicza wysokość nominalnych odsetek do 4-krotności stopy lombardowej. Z tego względu, wiele instytucja pożyczkowych wprowadza dodatkowe opłaty i prowizje. Aby porównać koszty pożyczek, powinniśmy sprawdzić Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. RRSO zawiera w sobie wszystkie koszty składające się na pożyczkę czy też kredyt. W przypadku pożyczek RRSO jest bardzo wysokie, przez co może wydawać się, że pożyczki internetowe są bardzo drogie. Jednak jest tak tylko z pozoru, bo warto zaznaczyć, że szybkie pożyczki udzielane przez parabanki mają krótkie terminy spłaty – np. 30 dni. Z kolei RRSO jest liczone w skali roku, co zaciemnia nieco obraz wysokości kosztów pożyczek.
Sprawdź czym charakteryzują się najlepsze szybkie pożyczki na Oszczednoscionline.pl
art. sponsorowany
Komentarze (0)
Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.