Jeździsz konno? Rozwiń swoje umiejętności - naucz się gry w polo!
Polo to najstarszy sport drużynowy na świecie i jedyna gra prowadzona na zwierzętach. Sport powstał w Azji Środkowej – pierwsze wzmianki pojawiły się około 600 lat p.n.e. Do Europy gra przywędrowała w XIX wieku za sprawą brytyjskich oficerów stacjonujących wówczas w Indiach. W Polsce w polo zaczęto grać w XX-leciu międzywojennym – sport uprawiali kawalerzyści i panowie z tzw. dobrych domów. Po wojnie zaprzestano jednak gry, aż do meczu pokazowego, który odbył się w 2003 roku w Służewcu.
Polo polega na wbiciu piłki do bramki rywala za pomocą specjalnego kija, zwanego malletem. Mecz rozgrywany jest między dwiema drużynami i dzieli się na części – tzw. czakery – które trwają 7 minut 30 sekund lub 6 minut 30 sekund, w zależności od rodzaju gry. Polo dzieli się bowiem na trzy rodzaje, w zależności od podłoża boiska – polo na trawie, arena polo – na syntetycznej nawierzchni i polo na śniegu.
Konie, które uczestniczą w grze, powinny być wytrzymałe, odważne, posłuszne, powinny też natychmiast reagować na sygnał jeźdźca. Strój zawodników składa się ze stroju do jazdy konnej, kasku, zaleca się też używanie maski ochronnej, okularów i kamizelki. Najważniejszym przedmiotem, w jaki musi być wyposażony każdy gracz, jest oczywiście mallet, czyli kij do uderzania piłki.
Polo to szlachetny sport, którego reguły chciałby opanować zapewne niejeden znawca i miłośnik koni. Jeśli należysz do grona takich osób, mamy dla ciebie świetną wiadomość! Silesia Polo Club z Zakrzowa szuka osoby, która pomagałaby w treningach polo, a w zamian za to mogłaby nauczyć się tego sportu. Oferta jest przeznaczona dla osób obeznanych z końmi, które będą potrafiły osiodłać zwierzę i jeździć we wszystkich chodach.
Co klub oferuje w zamian za taką pomoc? Przede wszystkim profesjonalną naukę gry w polo, a ponadto możliwość obcowania z końmi sportowymi i wyjazdy na zawody odbywające się zarówno w kraju, jak i za granicą bez ponoszenia kosztów. Treningi odbywają się trzy razy w tygodniu: we wtorki i czwartki o 16.00 i w niedziele o 11.00. Jeśli zainteresowała cię ta oferta, nie zwlekaj! Skontaktuj się z Silesia Polo Club i rozwijaj swoje umiejętności!
Osoba kontaktowa: Marek Setkiewicz, tel.: 501 175 396. CV ze zdjęciem i opisem doświadczenia jeździeckiego należy przesłać na e-mail: biuro@silesiapolo.com.
Artykuł sponsorowany
Komentarze (0)
Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.