Czy możliwe jest otrzymanie pożyczki chwilówki bez zaświadczeń?
Pożyczanie pieniędzy stało się dzisiaj tak popularne, że w zasadzie nie dziwi nas już statystyczna ilość pobieranych świadczeń tego typu ani nawet cele, na jakie najczęściej Polacy wydają swoje pożyczone pieniądze. Jeszcze jakiś czas temu podchodziliśmy jako naród do tematu pożyczek nieco niepewnie oraz raczej niechętnie, jednak rzeczywistość oraz zwykłe realia sprawiły, że pożyczki w wielu sytuacjach są w stanie faktycznie pomóc nawet w codziennym życiu, nie biorąc już nawet za bardzo pod uwagę chęci zakosztowania odrobiny luksusu w formie kupna nowego samochodu czy dłuższych o od dawien dawna planowanych wakacji.
Chociaż pożyczkodawcy zarzekają się, że nie chcą od nas żadnych dokumentów oraz żadnego stosu formalności, prawda jest nieco inna, nie tylko jeśli chodzi o pożyczki bankowe. Również firmy pożyczkowe bardzo często, a w zasadzie zawsze, jeśli są rzetelnymi partnerami do transakcji, sprawdzają wiarygodność oraz możliwości swoich klientów. Wybierając ofertę najlepiej robić to za pomocą specjalnych, internetowych wyszukiwarek, na przykład procredit.pl, które od razu podadzą nam wszystkie informacje, jakie musimy posiadać o pożyczce, jaką jesteśmy zainteresowani. Tabelka takiej wyszukiwarki będzie nas informowała między innymi o rodzajach rejestrów, które będą sprawdzane podczas weryfikacji wniosku oraz dokumenty, jakie będą potrzebne, aby wniosek został w ogóle rozpatrzony przez bank czy firmę pożyczkową.
Zdecydowanie mniej dokumentów
Wśród instytucji, które nadal wymagają stosu dokumentów do uzyskani pożyczki, pozostały oczywiście banki i tutaj z biegiem lat pewnie niewiele się zmieni. Co innego z firmami pożyczkowymi – tych dzisiaj na rynku finansowym jest tak dużo i są dla siebie tak ogromną konkurencją, że starają się przyciągać uwagę swoich potencjalnych klientów w zasadzie w każdy możliwy sposób, również brakiem dodatkowych zaświadczeń. Firmy rezygnują na przykład z konieczności przedstawienia zaświadczenia o zatrudnieniu czy o zarobkach, ponieważ samodzielnie weryfikują te dane, kontaktując się z pracodawcą we własnym zakresie.
Sprawdź ranking chwilówek na dowód osobisty bez zaświadczeń.
Jakie są główne źródła dochodu brane pod uwagę przez firmę pożyczkową?
Jeśli chcesz dostać jakąkolwiek pożyczkę, pierwszym głównym elementem oraz warunkiem, jaki obowiązkowo musisz spełnić, jest posiadanie – najlepiej stałego – zatrudnienia, a dokładniej – stałych dochodów, za pomocą których będziesz w stanie rzetelnie spłacać zaciągnięte zobowiązanie finansowe. Pod uwagę najczęściej brane są różnego rodzaju umowy czy świadczenia, a więc umowa o pracę na czas nieokreślony - najlepsza możliwa opcja, a także umowa o pracę, ale na zastępstwo za kogoś lub na czas określony, umowy śmieciowe, a więc o dzieło oraz zlecenie, ale także pobieranie emerytury czy renty oraz posiadanie i prowadzenie własnej firmy, nawet jednoosobowej działalności gospodarczej albo rolniczej – ona również ma znaczenie, ponieważ świadczy o posiadanych dochodach.
Wpisanie do wniosku jednego ze źródeł dochodu, jaki ciebie konkretnie dotyczy, to jednak jeszcze nie wszystko, ponieważ będziesz zmuszony podać również wysokość swoich dochodów. Nie ma bowiem znaczenia, że posiadasz na przykład umowę o pracę nawet na czas nieokreślony, jeśli nie posiadasz odpowiednio wysokich zarobków, żeby poradzić sobie z zadłużeniem. Jeśli chodzi o umowy zlecenia oraz o dzieło, w wielu przypadkach wymagane jest przedstawienie ciągłości w umowach oraz zleceniach, najczęściej będzie wymagane przedstawienie ciągłości za ostatnie dwanaście miesięcy, rzadziej – za sześć. Podanie wysokości zarobków oraz rodzaju umowy jest dla firmy pożyczkowej podstawową informacja o tym, jaka wysokość zobowiązania nie będzie dla ciebie nadmierna. Szczególnie jest to ważne, jeśli w BIK-u widnieją różne wisy na temat twojej terminowości w spłatach wcześniejszego zadłużenia.
Weryfikacja danych bez zbędnych zaświadczeń
Każdy z nas wie doskonale, jak wiele czasu zajmuje często naszym szefom zorganizowanie dosłownie chwili wolnego czasu na wypełnienie jednego zaświadczenia o zarobkach. Nie każdy szef będzie również kwapił się, żeby takie zaświadczenia w ogóle wystawiać. Na szczęście nie jest to dzisiaj powodem do tracenia możliwości otrzymania potrzebnej gotówki. Żeby ustalić wiarygodność twojego oświadczenia przesłanego drogą elektroniczną nie jest potrzebne dzisiaj żadne dodatkowe, papierowe zaświadczenie, a jedynie podanie informacji dodatkowych w odpowiednim polu formularza.
Jeśli pracujesz w oparciu o umowę o pracę, wystarczy podanie danych do firmy, a więc jej podstawowe dane, jak nazwę działalności gospodarczej, a także danych samego pracodawcy wraz z informacjami, które pozwolą na skontaktowanie się z nim. Jeśli nie pracujesz, a jesteś na emeryturze czy rencie, w tym wypadku wystarczy jedynie podać daty, od kiedy znajdujesz się na takim świadczeniu wypłacanym przez ZUS. Jeśli dodatkowo wyrazisz zgodę na skontaktowanie się przez pracownika firmy pożyczkowej z twoim pracodawcą, weryfikacja w postaci papierowego zaświadczenia o zarobkach w ogóle nie będzie potrzebna, ponieważ zostanie wykonana odgórnie przez samego pracownika danej firmy, w której ubiegasz się o przyznanie pożyczki.
Jak przebiega weryfikacja
Podczas weryfikacji przez pracownika pracodawcy zadawane są pytania mające na celu potwierdzenie złożonej przez ciebie w formularzu deklaracji. Po zweryfikowaniu danych, a więc sprawdzeniu ich stanu faktycznego z tym przedstawionym przez ciebie, następuje obliczanie zdolności kredytowej oraz ustalenie, jakiej wysokości rata będzie do przyjęcia w twoim konkretnym przypadku. To będzie również punkt, w którym dowiesz się, czy wnioskowana przez ciebie kwota nie jest zbyt wysoka jak na twoje możliwości finansowe.
Zdarzają się również dzisiaj firmy niewymagające żadnych zaświadczeń o zarobkach ani potwierdzenia danych finansowych, jednak takie mogą nas wpędzić jedynie w nasze własne kłopoty z pieniędzmi, gdyż może się okazać, że nie będziemy posiadali odpowiednich środków na spłatę zadłużenia, bardzo często również stosują inną metodę – konieczność podpisania oraz zapłacenia bardzo wysokiego ubezpieczenia.
Komentarze (0)
Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.