Zakład Ernestyna Janety z nagrodami. Doceniono jakość i smak produktów z Lubomi
Prężnie działająca firma z Lubomi od lat stawia na utrzymanie wysokiej jakości swoich wyrobów, czego potwierdzeniem są przyznawane nagrody i wyróżnienia w ogólnopolskich konkursach. Nie inaczej było podczas wiosennej edycji konkursu Produkty najwyższej jakości w przemyśle mięsnym. Tam przedstawiciele firmy 17 maja odebrali dyplomy za swoje flagowe produkty, które znajdziemy w asortymencie firmy Ernestyna Janety.
- W tym roku zostały wyróżnione 4 produkty: burger wołowy jako mięso surowe, ser smażony z szynką, rolada wieprzowa pieczona w sosie własnym i zupa porowa. To są produkty, które na co dzień są u nas produkowane i zostały wysłane do oceny konkursowej do Instytutu Biotechnologii Przemysłu Rolno-Spożywczego i tam zostały pozytywnie ocenione przez jury - powiedział nam Marian Smyczek, główny technolog Zakładu Rzeźniczo-Wędliniarskiego Ernestyn Janeta. Wszystkie wyroby ocenia specjalne jury, w skład którego wchodzą m.in. przedstawiciele instytucji naukowych, zakładów rzeźniczo-wędliniarskich, Instytutu Biotechnologii, z Ministerstwa Rolnictwa i Ochrony Środowiska i z Federacji Konsumentów. Wyroby są oczywiście przed oceną zakodowane i dopiero później wychodzi na jaw, które z nich przeszły pozytywnie ocenę. Produkty tworzone w lubomskim zakładzie zyskały aprobatę i uznanie uzyskując tym samym wyróżnienia.
Najwyżej ocenionym produktem Zakładu E. Janety była rolada wieprzowa pieczona w sosie własnym. - Produkty oceniane były w skali 5-punktowej. Jest ocena sensoryczna, organoleptyczna i później jeśli produkt uzyska ocenę powyżej 4 we wspomnianej skali jest poddawany analizie chemicznej na zawartość soli, wody, białka i różnego rodzaju substancji - wyjaśnia Marian Smyczek.
Firma co roku stara się brać udział w tego typu konkursach i co edycję wraca z Warszawy z tarczą. - Dla nas jest to prestiż i wyróżnienie, że nasze produkty zostały docenione przez prawdziwych fachowców, a także zostały wysoko oraz wiarygodnie ocenione pod względem smaku i jakości - dodaje główny technolog lubomskiego zakładu.
Konkurencja była spora. Jury oceniało prawie 200 produktów 60 firm. Tym bardziej cieszy więc fakt, że na wyróżnienie zasłużyła firma z naszego regionu. - Na sukces firmy składa się wiele czynników i praca wielu osób. Począwszy od zakupu surowca, poprzez jego przygotowanie aż po wyrób gotowy. Jest to ciężka praca, ale jeśli ktoś chce produkować wyroby wysokiej jakości, to musi ciągle się rozwijać i utrzymywać jakość produktów na stałym – wysokim poziomie- kończy Marian Smyczek.
Komentarze (0)
Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.