Rafako w gronie firm wyróżnionych Jubileuszowym Certyfikatem EMAS
Na zakończenie Konferencji COP 24 w Katowicach, minister środowiska Henryk Kowalczyk wspólnie z generalnym dyrektorem Ochrony Środowiska Andrzejem Szwedą Lewandowskim, wręczyli organizacjom, które znajdują się co najmniej 10 lat w rejestrze EMAS, jubileuszowe wyróżnienia. RAFAKO znalazło się w elitarnym gronie 10 firm z takim wyróżnieniem.
Wręczając Certyfikaty minister środowiska podkreślił, że unijny system EMAS jest narzędziem tworzenia w organizacjach kultury zrównoważonego rozwoju oraz efektywnego zarządzania dostępnymi zasobami. Jest wyróżnieniem dla firm, dla których ochrona środowiska i zasady zrównoważonego rozwoju są przepisem na sukces. Obecnie w Polsce 68 firm posiada certyfikat EMAS, co plasuje nas na 6 miejscu w Europie. Jubileuszowe certyfikaty otrzymało 10 organizacji, najdłużej zarejestrowanych w Krajowym Systemie Ekozarządzania i Audytu (EMAS), wśród nich RAFAKO SA - dla lokalizacji w Raciborzu.
- To wyróżnienie motywuje nas do jeszcze większych wysiłków w ochronie środowiska – powiedziała Agnieszka Wasilewska – Semail, wiceprezes Zarządu RAFAKO SA. - RAFAKO nie tylko w Raciborzu wdraża najwyższe standardy w ochronie środowiska ale oferując nowoczesne rozwiązania w tym zakresie dla energetyki, wymiernie przyczynia się do poprawy stanu środowiska w całym kraju – dodała.
Podczas spotkania na COP w Katowicach, w którym udział wzięli przedstawiciele wyróżnionych organizacji oraz eksperci krajowi i zagraniczni, dyskutowano nad najważniejszymi zagadnieniami związanymi z systemem EMAS i jego rozwojem oraz możliwościami objęcia certyfikowaniem jak największej liczby firm i organizacji. Certyfikat mogą otrzymać również miasta i regiony o najwyższych standardach ochrony środowiska. Zasadą jest, że certyfikaty przyznaje się tym, którzy w praktyce stosują się do najwyższych standardów ochrony środowiska i są zaangażowani w ciągłą poprawę stanu środowiska. Od posiadaczy certyfikatów oczekuje się też, by aktywnie angażowali pracowników w działania pro środowiskowe i przekazywali wiarygodne informacje dotyczące swojej efektywności środowiskowej.
fot. archiwum portalu
Komentarze (0)
Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.