Kreator, instalator stron i model SaaS - proste sposoby na własną stronę WWW
Założenie strony internetowej dla kogoś, kto nie ma w tym żadnego doświadczenia, może się wydawać bardzo trudnym zadaniem. W praktyce jednak, dzięki dostępnym obecnie rozwiązaniom, rozpoczęcie prowadzenia serwisu jest stosunkowo łatwe. Sprawdź, jak możesz założyć stronę WWW, a nawet sklep internetowy, nie mając wiedzy z tej dziedziny.
Kreator stron internetowych
Strona WWW bez konieczności wybierania hostingu, instalowania systemu CMS i konfiguracji serwisu? Żaden problem – wykorzystaj kreator stron internetowych. Na czym to polega? W ramach usługi otrzymujesz powierzchnię serwerową i serwis WWW. W kolejnych krokach musisz wybrać zakres oferty, jaka cię interesuje, a następnie dopasować serwis pod twoje oczekiwania. Podstawowe decyzje, jakie musisz podjąć, dotyczą liczby podstron. W AZ.pl, w zależności od wybranego pakietu, Twoja strona może się składać z 20 lub 60 podstron; możesz również zdecydować się na pakiet bez żadnych limitów. W każdym przypadku masz do wyboru 36 szablonów, które z czasem możesz zmieniać, jeśli dojdziesz do wniosku, że lepiej będzie pasować inny, niż ci się początkowo wydawało. Twoja strona ma wersję mobilną (możesz na niej umieszczać zdjęcia, pliki video, muzyczne), a nawet sekcję z komentarzami. Możesz ją również skonfigurować z kanałami social media, jeśli posiadasz np. fanpage na Facebooku. Jest to rozwiązanie, które sprawdzi się przede wszystkim w przypadku stron firmowych, blogów, portfolio, czy innych serwisów, które nie są bardzo często aktualizowane. Opcja ta nie sprawdzi się, jeśli chcesz prowadzić duży portal czy sklep WWW. Jeśli masz takie plany, to zapoznaj się pozostałymi sposobami, które opisujemy.
Instalator aplikacji WWW
Kolejnym ciekawym rozwiązaniem, które powinno być do twojej dyspozycji, jeśli korzystasz z serwera współdzielonego, VPS czy dedykowanego, jest instalator aplikacji. Dzięki niemu możesz po kilku kliknięciach myszą założyć stronę WWW, wykorzystując do tego jeden z dziesiątek systemów CMS. Do Twojej dyspozycji są popularne rozwiązania, takie jak Wordpress, Joomla! czy Drupal, które wykorzystasz do założenia portalu czy bloga. Z pomocą instalatora szybko uruchomisz również forum, katalog stron, a nawet sklep internetowy. Twoim zadaniem jest tak naprawdę wybór systemu, którego chcesz użyć i podanie podstawowych danych. Najczęściej chodzi o adres e-mail, nazwę administratora i hasło, ewentualnie tytuł strony, ale w zależności od skryptu, te wymagania mogą być inne. Następnie uruchamiasz instalację w wybranym folderze na serwerze i po chwili skrypt jest już do twojej dyspozycji. W kolejnym kroku musisz zalogować się do panelu administratora, wprowadzić treści i inne zmiany. W przypadku problemów z obsługą możesz skorzystać z licznych opracowań dostępnych w sieci, które internauci przygotowali dla większości popularnych systemów.
SaaS – załóż swój własny sklep WWW
Instalator aplikacji daje możliwość założenia sklepu internetowego. W tym przypadku bazujesz na darmowym rozwiązaniu, jak np. Magento, które dopasowujesz do swoich potrzeb. Dodatkowo musisz posiadać usługę serwerową, na której sklep będzie mógł działać. W takim przypadku najczęściej nie wystarczy tani serwer współdzielony — wskazany jest raczej serwer VPS, a nawet serwer dedykowany. Lepszym zatem rozwiązaniem jest skorzystanie z opcji założenia sklepu WWW w modelu SaaS. Na czym to polega? W ramach usługi płacisz abonament np. za rok i otrzymujesz do dyspozycji sklep. Nie interesuje cię kwestia wyboru serwera, aktualizacji skryptów, ponieważ za to odpowiada firma, z której oferty korzystasz. Musisz tylko wybrać pakiet, biorąc pod uwagę maksymalną ilość produktów, jakie zamierzasz oferować. Otrzymujesz do dyspozycji nowoczesny sklep zintegrowany z Allegro, Inpostem, PayPal, PayU, Ceneo, Pocztą Polską i innymi usługami, które mogą Ci się przydać. Tobie pozostaje wybór szablonu, wprowadzenie danych i skorzystanie z integracji, które cię interesują.
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany