Rafako porozumiało się z JSW KOKS i Muzeum z Torunia
Końcówka minionego roku to kolejne raporty porządkujące sytuację w Rafako. Jeden dotyczy umowy z JSW KOKS i inwestycji w Radlinie, a drugi Muzeum Pamięć i Tożsamość im. św. Jana Pawła II, którego powstanie pilotuje fundacja Lux Veritatis, m.in. nadającą TV Trwam.
Rafako poinformowało o podpisaniu z JSW KOKS w Zabrzu warunków aneksu do umowy z czerwca 2019 roku, na mocy której raciborska spółka realizuje przedsięwzięcie inwestycyjne o nazwie "Poprawa efektywności energetycznej w JSW KOKS S.A. - Budowa bloku energetycznego opalanego gazem koksowniczym" w JSW KOKS S.A. Oddział KKZ - Koksownia Radlin". - Warunki zostały uzgodnione, natomiast aneks nie został podpisany, co uzależnione jest od pozyskania wymaganych zgód korporacyjnych - dodało Rafako.
W nawiązaniu do raportu z kwietnia 2019 roku, informującego o podpisaniu przez raciborską spółkę i Muzeum "PAMIĘĆ I TOŻSAMOŚĆ" im. św. Jana Pawła II (w organizacji) z Torunia umowy, której przedmiotem jest budowa siedziby muzeum w formule zaprojektuj - wybuduj, podano, iż na mocy podpisanego aneksu wynagrodzenie Rafako S.A. zwiększono o 34.440.000 zł brutto, a termin realizacji wydłużono do 30 listopada 2022 roku. W listopadzie 2018 r. Rafako wyceniło projekt na 144,7 mln zł brutto.
- Zmiany wprowadzone do umowy są następstwem okoliczności powstałych po jej podpisaniu, niezależnych od stron, takich jak przedłużająca się pandemia SARS-CoV-2, wzrost minimalnego wynagrodzenia ustawowego w Rzeczypospolitej Polskiej oraz ponadprzeciętnie rosnąca inflacja, a także dostosowania się do rozwiązań projektowych przyjętych dla wystawy stałej muzeum - dodano.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz