Taką dietę można ustalić metodami radiestezyjnymi czy sposobami stosowanymi w kinezjologii. Zależy ona między innymi od rodzaju wykonywanej pracy, wieku czy stanu zdrowia. Sprawdza się i dobiera zarówno pojedyncze składniki, np. jaja kurze, jaja przepiórcze, mąka pszenna, mąka ryżowa, jak i gotowe produkty dostępne w sprzedaży w sklepach.
Ważny jest również sposób przygotowywania potraw. Podczas konsultacji dietetycznych udzielane są szczegółowe informacje, np. dotyczące sposobu gotowania według Pięciu Przemian czy odpowiedniego łączenia produktów.
Jesień jest porą roku, gdy często łapie nas przeziębienie. Wszystkie schorzenia górnych dróg oddechowych, problemy skórne oraz dolegliwości dotyczące jelita grubego związane są z zaburzeniami w Przemianie Metalu, która jest związana z jesienią.
Stan zdrowia jelita grubego to nie tylko dobre trawienie. Konsekwencje nieodpowiedniego pokarmu przyczyniają się do zatruwania całego organizmu z centralnym układem nerwowym na czele, który czyni organizm osłabionym i ospałym. Sprawnie funkcjonujące jelito grube i płuca, spełniające rolę wydalania na zewnątrz zbędnej materii i toksyn, to odpowiednia odporność organizmu. Im zimniej na zewnątrz, tym bardziej energetyczne i cieplejsze powinno być pożywienie.
Z potraw odpowiednie są dania z ryżu brązowego czy kaszy jęczmiennej serwowane z porem, cebulą i ostrymi przyprawami. Stosujmy takie warzywa jak: por, cebula, czosnek, chrzan, kapusta biała, włoska i pekińska, kalafior, brokuły, seler, rzodkiew oraz przyprawy: imbir, pieprz, chilli, ziele angielskie, goździki, kardamon, kolendra, cynamon.
W okresie przeziębieniowym niezastąpiona jest herbata z miodem i imbirem oraz "ostry", gryzący sweter na gołe ciało i dużo czosnku, który jest naturalnym antybiotykiem.
Generalnie - gotujmy...
Przysłowie mówi: ,,Człowiek różni się od zwierzęcia tym, że ma umysł i gotuje jedzenie".
,,Ogień pod kuchnią rozpala ogień duchowy człowieka"
A teraz przepis na pyszne danie z porów.
Składniki: 4 dorodne pory, oliwa z oliwek, sezam mielony, estragon, majeranek, natka pietruszki, 3-4 goździki, tymianek, sól, pieprz, mały koncentrat pomidorowy, śmietana ukwaszona 18%.
Do rozgrzanego rondla dodajemy po kolei (WAŻNE): oliwę, pokrojone w półkrążki białe części porów (chwilę obsmażamy), pokrojone zielone liście porów (dalej obsmażamy), sól, sezam, estragon, natka pietruszki, wrzątek, majeranek, goździki.
Dusimy do miękkości ok. 15 minut. Do kubka śmietany dodajemy tymianek, koncentrat pomidorowy, pieprz i mieszamy. Dodajemy do porów. Łączymy razem już nie gotując.
Zapraszamy
na DOBÓR INDYWIDUALNEJ DIETY
mgr inż. Anny Papaj
ul. Staszica 8/10 w Raciborzu
Tel. 602 435 079
http://www.terapia-naturalna-raciborz.pl/
Komentarze (0)
Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.