Najnowsza sieć, która działa jak aplikacja!
Sieci komórkowe od lat bardzo się rozwijają oferując różnego aplikacje, które są dostępne bez opłat dla danego operatora, ale także dają możliwość różnego rodzaju ulg dla stałych klientów. Mniejsze koszty za połączenie, nielimitowany internet, a także nielimitowane smsy to tylko jedne z wielu możliwość różnych operatorów. Często zdarza się, że mimo wszystko nie jesteśmy zadowoleni z usług, bo np. internet nie działa w każdym miejscu lub sieć jest przeciążona i wolniej pobiera dane. Sieci komórkowe rozwijały się różnie, a z biegiem czasu zaczęło ich przybywać, co bardzo ułatwiło konsumentom korzystanie, ale utrudniło wybór. Sieci zaczęły się ścigać w ofertach i ciężko było wybrać najlepszą dla siebie. Jak zaczęła się historia sieci komórkowych w Polsce?
Nowoczesność w latach 90.
Dzięki sieci GSM, która funkcjonuje do dziś, możemy się cieszyć szybkimi połączeniami z telefonów komórkowych i smartfonów. W latach 90. konsumenci szybko wciągnęli się w korzystanie z komórek, a w niedługim czasie pojawiła się możliwość wysyłania smsów. Sieci zaczęły wyprzedzać możliwości telefonów, bo nie każdy miał możliwość wysyłania krótkich wiadomości. Chociaż dziś każdy może mieć telefon i kartę SIM kiedyś to nie było takie proste. Zanim można było kontaktować się ze znajomymi i rodziną trzeba było przedstawić zaświadczenie o zatrudnieniu, a telefon przysługiwał tylko przy wykupieniu abonamentu. W ten sposób operator zabezpieczał się przed ewentualnymi oszustami. Ponadto na telefony mogli sobie pozwolić tylko nieliczni, biorąc pod uwagę fakt, że średnia krajowa była o połowę niższa niż obecnie, a telefony były bardzo kosztowe. Do tego dochodziła także opłata za abonament.
A co było potem?
Aby przyciągnąć do siebie większą liczbę klientów zaczęto wprowadzać nowe rozwiązania. Wysyłanie smsów i telefony bez potrzeby kupowania abonamentu to była prawdziwa rewolucja. Szczególnie wśród młodych ludzi, którzy zaczęli komunikować się między sobą za pomocą smsów. Koniec lat 90. i początek nowego tysiąclecia to próby wprowadzenia internetu mobilnego. Chociaż wtedy wyglądał zupełnie inaczej niż dziś. Opłata za internet była bardzo wysoka, nie we wszystkich miejscach była możliwość dostępu do internetu, a także nie każdy telefon oferował internet mobilny. Kolejne lata to rozwój MMSów. Wysyłanie wielu krótkich wiadomości przerodziło się w wysyłanie jednej długiej. Teksty dochodziły długo i często nie pokolei - w zależności od zasięgu. W międzyczasie spadły ceny SMSów i rozmowy do wybranych sieci. Operatorzy skupili się na młodych ludziach, którzy chętniej przyswajali technologiczne nowości.
Co mamy dziś?
Nielimitowane rozmowy i nielimitowany internet lub inne rozwiązania, które oferują operatorzy. Najnowocześniejszym wytworem technologii jest Folx. Sieć komórkowa, która zadziała na zasadzie aplikacji. Wystarczy pobrać ją z internetu (działa na Androidzie i iOS) https://itunes.apple.com/pl/app/folx/id1239330714?l=pl&mt=8. Kolejnym krokiem jest zarejestrowanie się, a w niedługim czasie dociera do nas karta SIM. Wraz z Folxem przyszła era nowoczesnego podejścia do klienta i jego potrzeb. Nie musimy co miesiąc pamiętać o rachunkach, bo aplikacja sama pobiera odpowiednią opłatę. W ramach aplikacji mamy rozmowy, smsy i 20 GB szybkiego internetu. Coraz chętniej korzystamy z każdego udogodnienień, które niesie za sobą technologia, a jedną z nich jest subskrypcja.
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany