Skóra naturalna - czym jest i jak ją pielęgnować
Skóra naturalna to prawdopodobnie jedno ze starszych surowców w historii ludzkości. Jest to spowodowane jej zwierzęcym pochodzeniem. Od samego początku, była ona traktowana jako materiał, który zwiększał komfort życia oraz bezpieczeństwo. Z biegiem lat, skóra stała się symbolem luksusu. Wykorzystywana do produkcji mebli, ubrań czy sprzętu wojskowego ma wiele tajemnic. Jakich ? O tym właśnie w tym artykule !
Cena
Ekologiczna skóra jest tak nazywana, ponieważ produkuje się ją niczym typową tkaninę. Wbrew pozorom, jej proces biodegradacji jest niezwykle długi. Skórę naturalną, charakteryzuje łatwa biodegradowalność oraz niewiele większy koszt produkcji. Jest ona produkowana z tzw. zwierząt mięsnych. Dlatego w zasadzie nic z niegdyś żywego zwierzęcia się nie marnuje. Jej biodegradowalność, powoduje, że jest dużo bardziej przyjazna środowisku, niż skóra ekologiczna. Nieprawdą jest, że skóra ekologiczna, jest tańsza od naturalnej. Dzieje się tak za sprawą kosztów produkcji oraz późniejsze biodegradacji.
Dotyk
Według książek historycznych już człowiek pierwotny zajmował się produkcją ubrań ze skóry naturalnej. Była ona także wykorzystywana do produkcji mebli w średniowieczu. Dzięki łatwości w obróbce, szybko zyskiwała swoją popularność. Nieprawdą jest, że ten materiał jest nieprzyjemny w dotyku oraz zimny. Odpowiednio zadbana skóra naturalna, jest niezwykle delikatna i przyjemna w dotyku. Nie jest to surowiec przeznaczony do spania na nim, ale możemy bez większego problemu spędzić na nim czas w wysokim komforcie. Jest to też materiał oddychający, co jest szczególnie ważne w samochodach.
Pielęgnacja i trwałość
Skóra, nie jest surowcem, który łatwo i szybko się niszczy. Musimy, ją jednak pielęgnować, czyścić oraz konserwować. Wymaga ona specjalnej konserwacji i pielęgnacji. Gdy będzie się odpowiednio zajmować naszymi meblami wykonanymi ze skóry, będziemy się nimi cieszyć, przez długie lata. Pękający skóra, to oznaka braku impregnacji, a nie słabego materiału. Główne prace, jakie musimy wykonywać, aby nasza skóra była w dobrym stanie to: mycie, czyszczenie, impregnacja oraz zabezpieczanie przed piachem, pyłem oraz długotrwałą wilgocią. Warto zwrócić uwagę na te ostatnie zagrożenie, gdyż to one powodują najwięcej szkód.
Skóra naturalna to świetny materiał. Ma ona szereg zalet, a większość negatywnych opinii na jej temat to zwykłe mity. Jest to surowiec naturalny, dlatego zawsze będzie niepowtarzalny. To natura go stwarza, co przemawia za jego niepowtarzalnością i unikatowością.
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany