Lipolasery - sposób na szczupłą sylwetkę?
Jedną z najnowszych metod wykorzystywanych do redukcji tkanki tłuszczowej są lipolasery. Jeśli jeszcze o nich nie słyszałaś, to z tego artykułu dowiesz się między innymi co to są lipolasery, jak wygląda zabieg z ich wykorzystaniem, dla kogo jest on przeznaczony i jak długo będziesz po nim dochodzić do siebie.
(SPrawdzone lipolasery - https://cosmed24.pl/lasery-kosmetyczne-i-medyczne/lipolasery/)
Co to jest lipolaser i jak działa?
Lipolaser inaczej nazywany jest zimnym. Urządzenie te emituje wiązkę światła o długości 650 nm, która poprzez warstwy skóry kieruje się do komórek tkanki tłuszczowej. Pod jej wpływem dochodzi do rozbicia trójglicerydów na glicerol i wolne kwasy tłuszczowe.
(Lasery kosmetyczne i medyczne - https://cosmed24.pl/lasery-kosmetyczne-i-medyczne/)
Światło wydzielane przez lipolaser nie niszczy błon tkanek tłuszczowych, ale w wyraźny sposób sprawia, że ich objętość się zmniejsza. Atutem tego urządzenia jest to, że działa on tylko i wyłącznie na tłuszcz więc nie niszczy innych komórek znajdujących się w jego obrębie. Ponadto generowanie wiązki powoduje, że skóra nie ulega nadmiernemu rozluźnieniu, przez co nie powstają nieestetyczne nierówności.
(Skuteczne szkolenia kosmetyczne - https://cosmed24.pl/szkolenia-kosmetyczne/)
Jakie efekty daje lipolaser i jak wygląda zabieg?
Efekty działania lipolasera można zauważyć już po około tygodniu, gdy zaczną się zmniejszać pierwsze obwody. Trzeba jednak mieć na uwadze, że im większy obszar był poddawany zabiegowi, tym widoczność efektów będzie się opóźniać, a w niektórych przypadkach pojawią się one dopiero po kilku miesiącach. To, co jednak wyróżnia zabieg lipolaserem od liposukcji to z pewnością mniejsze ryzyko powikłań i szybszy powrót do pełnej sprawności.
Laser wpływa jedynie na obkurczenie się włókien kolagenowych. Dzięki temu skóra znacznie łatwiej dostosowuje się do zmienionych kształtów, przez co nie ma ryzyka wystąpienia nierówności.
Wykonanie zabiegu jest mało inwazyjne. Polega ono na wprowadzenie do tkanki podskórnej kaniuli, które emituje wiązkę światła. Niektórzy zachodzą w myśl jak to w ogóle może działać. Otóż przy zmianie mniejszych obszarów ciało jest w stanie samo wydalić tłuszcz, który został uwolniony. Dużą zaletą zabiegu, poza oczywiście małą inwazyjnością, jest łatwiejsze dostosowanie się skóry do nowych kształtów. Dzieje się tak dzięki laserowi, który działając w tkance podskórnej obkurcza również skórę.
Jak wygląda zabieg i jak się do niego przygotować?
Zanim ktokolwiek będzie mógł przystąpić do zabiegu wymagane jest przeprowadzenie badań. Między innymi pobierana do analizy będzie krew, a więc należy przyjść do gabinetu na czczo. Jeśli nie pojawią się przeciwwskazania lekarz przystąpi do oznaczania na ciele pacjenta obszarów, które będą poddane operacji.
Po przewiezieniu na salę operacyjną pacjent „idzie spać”. Oczywiście nad wszystkim czuwa anestezjolog. W następnej kolejności lekarz wykonuje małe nacięcie w danej części ciała i wprowadza pod skórę końcówkę światłowodową, przy pomocy której niszczona jest tkanka tłuszczowa. W ostatnim etapie ssakiem zostaje usunięta powstała ciecz.
Jak długo trwa powrót do pełnej sprawności?
Tuż po zabiegu pacjent ubierany jest w specjalistyczny gorset, który uciska ciało. Jego noszenie obowiązkowe jest przez cztery tygodnie, jednak osoba poddająca się zabiegowi lipolaserem nie musi pozostawać przez ten czas w klinice. W pierwszych dniach po operacji odczuwalny jest lekki dyskomfort, a także pojawiają się siniaki i obrzęk.
Przez pierwsze dwa dni pacjent nie może się kąpać, natomiast konieczne jest robienie sobie przez niego zastrzyków, które będą przeciwdziałać powstawaniu zatorów tłuszczowych. Po około tygodniu można już nawet wrócić do pracy o ile jej charakter nie jest fizyczny.
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany