Zakład Ernestyna Janety nagrodzony przez ekspertów
Doskonały smak, odpowiedni wygląd, cena adekwatna do jakości - to cechy kiełbasy szefa, golonka pieczonego w kapuście, pasztetu bawarskiego i salcesonu golonkowego z oferty Zakładu Rzeźniczo-Wędliniarskiego Ernestyna Janety, za które wyroby otrzymały certyfikat programu „Doceń polskie”. Wyroby firmy z Lubomi zostały wyróżnione przez Lożę Ekspertów, która obradowała 27 stycznia w Czeladzi. Godła promocyjne wręczono już po raz dziewiętnasty. Patronem honorowym programu „Doceń polskie”, w ramach którego nagradza się żywność najwyższej jakości, jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Kiełbasa szefa, golonko pieczone w kapuście, pasztet bawarski i salceson golonkowy zakładu z Lubomi nagrodzone przez ekspertów 27 stycznia br. w Czeladzi miała miejsce XIX certyfikacja artykułów żywnościowych biorących udział w Ogólnopolskim Programie Promocyjnym „Doceń polskie”. Specjaliści z branży spożywczej, którzy tworzą Lożę Ekspertów, ocenili wyroby różnego typu i przyznali im noty w skali od 1 do 10 za: smak, wygląd i stosunek jakości do ceny.
Produktami, które otrzymały maksymalną liczbę punktów - są kiełbasa szefa, golonko pieczone w kapuście, pasztet bawarski i salceson golonkowy z oferty Zakładu Rzeźniczo-Wędliniarskiego Ernestyna Janety, którego siedziba mieści się w Lubomi. Specjały zdobyły certyfikat „Doceń polskie” i tytuł TOP PRODUKT. - Wyróżnieniem tym mogą poszczycić się tylko najbardziej wartościowe artykuły spożywcze. Godło promocyjne jest przyznawane za konkretny produkt, a nie za cały asortyment producenta. Certyfikat nadawany jest na 2 lata. Po upływie tego czasu wytwórca może ubiegać się o ponowne nadanie wyróżnienia, warunkiem jest uzyskanie pozytywnych ocen od Loży Ekspertów podczas certyfikacji - wyjaśnia Marek Bielski, twórca Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie”.
Program promocyjny „Doceń polskie” jest realizowany od 2011 roku i od tego czasu jego honorowym patronem jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Audyty, podczas których Loża Ekspertów ocenia żywność odbywają się cztery razy w roku. Członkami jury są specjaliści zawodowo związani z branżą spożywczą. Każdy z nich indywidualnie ocenia produkt, nie konsultując się z pozostałymi ekspertami. Przewodniczącym Loży jest Mirek Drewniak, mistrz kuchni, współzałożyciel i członek Fundacji Klubu Szefów Kuchni.
O laury programu „Doceń polskie” mogą ubiegać się wyłącznie produkty z tzw. polskim akcentem; tworzone z rodzimych składników, na podstawie tradycyjnej receptury lub na terenie naszego kraju. - Godła „Doceń polskie” są przyznawane na podstawie przejrzystych kryteriów. Każdy konsument, który sięga po nagrodzone wyroby może mieć pewność, że wspiera polską gospodarkę, a jednocześnie wybiera żywność sprawdzoną przez ekspertów - dodaje M. Bielski. - Czytajmy uważnie informacje zawarte na etykietach, zwracajmy uwagę na pochodzenie kupowanych przez nas produktów i pamiętajmy, że naszymi decyzjami zakupowymi możemy wspierać polskie firmy - podkreśla twórca programu „Doceń polskie”. Szczegółowe informacje na temat programu są zawarte na jego stronie internetowej, dostępnej pod adresem docenpolskie.pl.
Obszernej wiedzy o uhonorowanych dotychczas produktach i ich wytwórcach dostarcza także blog programu, który można znaleźć pod adresem: blog.docenpolskie.pl.
* * * Ogólnopolski Program Promocyjny „Doceń polskie” www.docenpolskie.pl www.blog.docenpolskie.pl Celem programu „Doceń polskie” jest promocja wysokiej jakości produktów spożywczych dostępnych na polskim rynku. Ich selekcją, oceną i przyznaniem certyfikatu „Doceń polskie” zajmują się specjaliści zawodowo związani z żywnością i technologią żywienia, którzy tworzą Lożę Ekspertów. Zasiadają w niej m.in. członkowie Fundacji Klubu Szefów Kuchni. Twórca programu „Doceń polskie” jest także organizatorem projektu BlogerChef (blogerchef.pl) – innowacyjnego przedsięwzięcia skierowanego do blogerów kulinarnych.
Komentarze (0)
Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.