Już dziś zacznij odchudzanie z dietetykiem Anną Buglą!
Lekarz zalecił ci dietę? Brakuje Ci motywacji do zmian nawyków żywieniowych? Nie udaje Ci się wytrwać na diecie? Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, powinieneś skontaktować się z Anną Buglą, dietetykiem i specjalistą psychodietetyki.
Dietetyk Anna Bugla jest absolwentką kierunku technologia żywności i żywienie człowieka ze specjalizacją dietetyka, który ukończyła na warszawskiej SGGW. Aby bardziej zrozumieć pacjenta, jego trudności ze zmianą nawyków żywieniowych, kontrolą jakości zjadanych produktów, zaczęła poszerzać swą wiedzę poprzez ukończenie studiów podyplomowych z psychodietetyki w Wyższej Szkole Nauk Społecznych w Lublinie, po czym odbyła staż zawodowy w Instytucie Psychodietetyki we Wrocławiu. Aby dodatkowo rozszerzyć swoją wiedzę o żywienie w różnych jednostkach chorobowych ukończyła studia na Instytucie Żywności i Żywienia w Warszawie na kierunku "Poradnictwo dietetyczne - postępy w żywieniu człowieka".
Anna Bugla, zdobytą wiedzę stara się poszerzać w każdej wolnej chwili poprzez specjalistyczne kursy i szkolenia, co umożliwia jej wyjście naprzeciw oczekiwaniom pacjentów.
W czasie leczenia wykorzystywany jest analizator InBody, najnowszy tego typu sprzęt do pomiaru składu ciała. Działa on na zasadzie impedancji elektrycznej (BIA). Ma ona wiele zalet w stosunku do innych metod, jest bezpieczna, szybka oraz łatwa do przeprowadzenia a przede wszystkim dokładna. Podczas analizy uwzględniany jest rzeczywisty pomiar a nie dane empiryczne, takie jak wiek, płeć czy budowa ciała, które zwykle wpisywane są przed wykonaniem analizy. Dzięki bezpośredniemu segmentalnemu pomiarowi przez impedancję otrzymujemy absolutnie dokładny wynik. Dodatkowo ośmiopunktowy system elektrod dotykowych umożliwia poprawę dokładności oraz odtwarzalność poprzez ustalenie punktu wyjścia prądu i napięcia.
Oferta dietetyk Anny Bugli skierowana jest przede wszystkim do:
- dzieci, młodzieży i dorosłych
- kobiet ciężarnych i karmiących piersią
- osób w podeszłym wieku oraz w okresie rekonwalescencji
- osób ze zdiagnozowanymi schorzeniami, takimi jak: otyłość, zaburzenia odżywiana, choroby skóry, cukrzyca obu typów, miażdżyca, dna moczanowa, kandydoza, choroby układu pokarmowego, choroby tarczycy, choroby nerek, celiakia, alergie i nietolerancje pokarmowe.
Specjalista dietetyki i psychodietetyki oferuje Państwu:
- układanie jadłospisu w rożnych jednostkach chorobowych,
- pomoc w kształtowaniu zdrowych nawyków żywieniowych u dzieci i dorosłych,
- ćwiczenia wspierające motywację i wytrwałość do zmian nawyków,
- trening świadomego apetytu,
- zmianę diety i poziomy aktywności fizycznej plan A i plan B,
- jak radzić sobie ze stresem.
Podczas pierwszej wizyty, która trwa zwykle około sześćdziesięciu minut zostanie przeprowadzony wywiad dietetyczno-żywieniowy, określony zostanie cel pracy i dokonana zostanie percepcja problemu. Wykonana zostanie także analiza składu ciała oraz interpretacja otrzymanych wyników. Dietetyk wspólnie z pacjentem przeanalizuje dzienniczek żywieniowy, w którym zawarta będzie skala głodu i sytości. Na zakończenie pierwszej wizyty przygotowany zostanie wstępny plan pracy nad zmianą żywienia.
W czasie drugiej wizyty u dietetyka pacjent otrzymuje indywidualnie ułożony jadłospis według wybranego przez niego pakietu (dwa lub cztery tygodnie), przepisy umożliwiające prawidłowe przygotowanie posiłków, listę zakupów do przygotowania wszystkich potraw z jadłospisu oraz grafik postępów. Podczas wizyty dietetyk wspólnie z pacjentem przygotuje plan A oraz plan B do zmian diety i aktywności fizycznej pacjenta.
Przygotowanie do wizyty:
- umów się na wizytę w wybranym ośrodku medycznym,
- nie jedz przez 3 godziny przed wizytą,
- przyjdź w wygodnym lekkim ubraniu, zapewni Ci komfort podczas badań, nie zakładaj długich rajstop (dotyczy kobiet), gdyż pomiar wykonywany jest na boso,
- zabierz ze sobą wyniki badań krwi (morfologia, TSH, fT3, ft4, lipidogram, próby wątrobowe, OB., glukoza, żelazo),
- spisz wszystkie zażywane leki i suplementy diety, jeżeli Ci się uda spisz co jesz przez 3 dni,
- w przypadku kobiet, jeżeli pomiar masy i składu ciała wypada w okresie menstruacji, zaleca się przesunięcie terminu badania na inny.
Dietetyk i specjalista psychodietetyki Anna Bugla zaprasza do gabinetu w Raciborzu w ośrodkach:
Neuro-Med ul. Marii Skłodowskiej-Curie 12A
RCM ul. Gamowska 3
tel. 784 306 626
Komentarze (0)
Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.