Specjalne metody w fizjoterapii
Odkrywamy przed Państwem możliwości jakie daje nam współczesna fizjoterapia. Tym razem kilka słów o jednej z najbardziej skutecznych metod leczenia dysfunkcji naszego ciała.
Dlaczego potrzebujemy terapii wisceralnej?
Kiedy się poruszamy, nie tylko nasze stawy i mięśnie są zaangażowane, ale także w dużym stopniu narządy wewnętrzne.
Są one przymocowane do układu mięśniowo-szkieletowego i w ten sposób utrzymują się i zajmują swoje miejsce w ludzkim ciele. W związku z tym, mają silne połączenie z kręgosłupem, miednicą, żebrami, obręczą barkową i związanymi z nimi mięśniami, więzadłami oraz powięziami.
Nasze narządy muszą być elastyczne i łatwo poruszać się względem siebie. Gwarantuje to z jednej strony „płynną” mobilność, a z drugiej optymalne funkcjonowanie poszczególnych organów.
Do dysfunkcji narządów może dojść z wielu powodów: infekcje, operacje, niedożywienie, niewłaściwa postawa, skoliozy lub stres emocjonalny. W rezultacie w obrębie tych organów buduje się napięcie, które może przenosić się na narząd ruchu.
Na przykład zaparcia lub częste zapalenia pęcherza moczowego mogą prowadzić do dolegliwości w obrębie stawu biodrowego lub kręgosłupa lędźwiowego (ból, problemy z krążkami międzykręgowymi, kręgozmyk,...)
Techniki leczenia manualnego terapii wisceralnej używane są po kompleksowym wywiadzie i badaniu, po których stosowana jest ukierunkowana procedura leczenia.
Zastosowanie terapii wisceralnej:
- schorzenia kręgosłupa (dyskopatia, kręgozmyk, dysfunkcje kręgowe,..)
- staw biodrowy, kolanowy lub barkowy (zwyrodnienia, dolegliwości,...)
- staw krzyżowo-biodrowy (dolegliwości, dysfunkcje)
- klatka piersiowa i stawy żeber (bóle, asymetrie, skoliozy)
- mrowienie, drętwienie rąk
- bóle głowy, zawroty, szumy uszne, migreny
- problemy z trawieniem (zaparcia, zespól jelita drażliwego)
- bóle brzucha, wzdęcia, zgaga
- problemy kobiece - bóle menstruacyjne
Specjalnie wykształceni fizjoterapeuci dzięki holistycznej koncepcji leczenia manualnego terapii wisceralnej, mogą skutecznie eliminować dysfunkcje układu ruchu związane ze schorzeniami narządów wewnętrznych i przez to umożliwić ciału powrót do stanu równowagi.
więcej informacji: www.fizjomed-raciborz.pl
rejestracja: 32 454 34 58
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany