Lifenet uratuje niejedno ludzkie życie
– System Lifenet umożliwia transmisję zapisu EKG już z domu pacjenta do naszego ośrodka kardiologii, gdzie lekarze specjaliści oceniają zapis i decydują o przyjęciu pacjenta na oddział – mówi Roman Gnot, prezes zarządu RCM. O taki sprzęt wzbogaciło się Raciborskie Pogotowie Ratunkowe.
Z trzech defibrylatorów, w których zamontowano moduł systemu Lifenet już korzystają ratownicy z Raciborskiego Pogotowia Ratunkowego. Sprzęt znajduje się w trzech karetkach pogotowia, dwóch specjalistycznych i jednej zespołu podstawowego. – W tej ostatniej wykorzystywany jest najczęściej, gdyż jeździ nią zespół ratowników niebędących lekarzami – podkreśla Danuta Pytlik, siostra oddziałowa Izby Przyjęć i Pogotowia Ratunkowego.
Dzisiaj w Raciborskim Centrum Medycznym odbyło się oficjalne przekazanie sprzętu działającego systemem telemedycyny ratunkowej Lifenet. Uczestniczył w nim starosta Adam Hajduk. – Chcieliśmy go najpierw przetestować. Muszę przyznać, że działa bez zarzutów – mówi z zadowoleniem Danuta Pytlik.
Czemu służy system Lifnet? – Umożliwia on transmisję zapisu EKG z karetki pogotowia albo już z domu pacjenta do naszego ośrodka kardiologii. Na miejscu lekarze specjaliści oceniają zapis i decydują o przyjęciu pacjenta na oddział – mówi Roman Gnot, prezes zarządu Raciborskiego Centrum Medycznego.
– System służy przede wszystkim temu, żeby chory miał jak najwcześniej rozpoznany zawał mięśnia sercowego. Aby możliwie zmniejszyć konsekwencje, do jakich dochodzi wskutek zatoru w naczyniach sercowych. I wreszcie, aby pacjent niebędący jeszcze emerytem, mógł szybciej wrócić do pracy – wylicza zalety Danuta Pytlik.
(k)
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany