PWSZ w Raciborzu z dofinansowaniem z Ministerstwa Sprawiedliwości
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu otrzyma dotację z Ministerstwa Sprawiedliwości w kwocie 1,1 mln zł. Dziś, 12 stycznia, nastąpiło uroczyste podpisanie umowy z udziałem wiceministra sprawiedliwości Michała Wosia, rektor PWSZ w Raciborzu prof. dr hab. inż. arch. Ewy Stachury, prorektora PWSZ w Raciborzu dr. Jakuba Berezowskiego oraz dyrektora Instytutu Kultury Fizycznej i Zdrowia dr. Marcina Kunickiego.
- Ten projekt wpisuje się w strategię na rzecz odpowiedzialnego rozwoju - przekonywał rektor. - Celem nie jest sama modernizacja, ale skutek - dodał wiceminister. Ministerstwo Sprawiedliwości dysponuje pulą pieniędzy z Funduszu Sprawiedliwości. Wspiera szeroko pojęte inicjatywy, które mają zapobiegać przestępczości. Takim oddziaływaniem jest między innymi sport. Raciborska uczelnia dostaje wsparcie finansowe, ale i konkretne zadania. Poprzez swoje zaplecze kadrowe podjęła się działać na rzecz przeciwdziałania negatywnym zjawiskom społecznym.
Sprawę wniosku z ramienia uczelni pilotował dr Marcin Kunicki, dyrektor IKFiZ PWSZ. Wszystko rozegrało się w grudniu. Należało spełnić określone kryteria. Raciborski projekt pod nazwą "Modernizacja zaplecza sportowo rekreacyjnego PWSZ w Raciborzu jako element aktywnego wspierania przeciwdziałania przestępczości w powiecie raciborskim z wykorzystaniem kadry
naukowej – wiedza i sport drogą do prawidłowego rozwoju osobistego",po uwzględnieniu poprawek, zyskał akceptację ministra. Nie jest jedynym w Polsce, ale ważnym dla PWSZ, która nie tylko wzmacnia swoją bazę i standard uczenia, ale może zaprezentować w konkretnych działaniach społecznych swój potencjał. Wiceminister podkreślał, że szkoła była organizacyjnie przygotowana do aplikowania o wsparcie. Prace, po zakończeniu odpowiednich procedur przetargowych, mają ruszyć z początkiem lata, po zakończeniu roku akademickiego. Efekt będzie widoczny u progu nowego roku akademickiego.
Dzisiaj w sali gimnastycznej PWSZ oprócz podpisania umowy, odbył się briefing prasowy. Następnie dziennikarze mieli możliwość obejrzenia obiektów przeznaczonych do modernizacji. Ponadto, zorganizowano wykład rozpoczynający realizację projektu. Temat brzmiał: "Redukowanie agresji wśród dzieci i młodzieży poprzez ukierunkowane wychowanie fizyczne w szkole. Wygłosił go doc. dr Krzysztof Skalik, a moderatorem był dr hab. Jarosław Cholewa prof. nadzw.
(w)
Komentarze (0)
Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.