Music box - Centrum Muzyki Alternatywnej. Projekt absolwentki raciborskiej PWSZ
Obiekt zyskał miano alternatywy z jednego powodu. Jest przeznaczony dla wszystkich. Bez ograniczeń. Upodobań, stylów i umiejętności. Znajdą tam swoje miejsce osoby zdrowe jak i niepełnosprawne - przekonuje Beata Paprotny, absolwentka architektury w raciborskiej PWSZ.
- W tym roku ukończyłam jeden z najważniejszych etapów mojego życia- studia inżynierskie. PWSZ w Raciborzu nie przemawiał do mnie w momencie wyboru uczelni. Nowy kierunek, w nieznanej placówce. Jeśli architektura, to musi być politechnika. Nie tym razem. Instytut Architektury PWSZ był moją opcją zapasową, a stał się rzeczywistością. Nie żałuję. Małe grupy, możliwość konsultacji z wszystkimi prowadzącymi to wielki atut tej uczelni. Wysoko wykwaflifikowani wykładowcy z różnych ston Polski i świata sprawiają, że mimo wielu nieprzespanych nocy i ciężkich chwil trudno nie zakochać się w architekturze.
Music box - Centrum Muzyki Alternatywnej w Krakowie to temat mojej pracy dyplomowej, którą opracowywałam pod nadzorem promotora dr inż. arch. Beaty Kuc-Słuszniak. Alternatywa jest rodzajem muzyki, której nie da się wprost określić. Jest to mieszanka wszelkich możliwych odmian muzyki . Obiekt zyskał miano alternatywy z jednego powodu. Jest przeznaczony dla wszystkich. Bez ograniczeń. Upodobań, stylów i umiejętności. Znajdą tam swoje miejsce osoby zdrowe jak i niepełnosprawne. Z dużym naciskiem na osoby głuche bądź z uszczerbkiem słuchu, które ku zdziwieniu wszystkich tak naprawdę słyszą tylko w inny sposób. Koncepcja przeszła przez trzy fazy, z których powstała obecna forma tytułowego Music boxu. Jest ona prosta w kształcie prostopadłościanu. Miała mieć charakter „boxu przetrzymującego w sobie muzykę”. Temat box’u nie kończy się tylko na formie. Charakter nadają także instalacje muzyczne w formie box’ow, które rozmieszczone są na południowej ścianie budynku oraz przestrzeni otaczającej obiekt. Sercem całego założenia jest sala koncertowa na 82 osób, wokół której ciągną się kładki pełniące rolę komunikacji. Podsumowując, projektowana przestrzeń oraz obiekt mialy na celu umożliwić dostęp do muzyki jak najszerszego grona melomanów i nie tylko. Alternatywa dla wszystkich. Muzyka dla wszystkich.
materiały pwsz
Komentarze (0)
Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.