Inteligentny dom najlepszym projektem dyplomowym w raciborskiej PWSZ
Dziś w budynku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu studenci kierunku Automatyka i Robotyka zaprezentowali swe projekty inżynierskie przedstawicielom raciborskiego przemysłu. Spotkanie to było okazją do zapoznania się z tematyką projektów dyplomowych realizowanych w Instytucie Techniki oraz z umiejętnościami przyszłych absolwentów raciborskiej uczelni.
- Dziękuję pracownikom Instytutu za zorganizowanie, a naszym szanownym gościom za obecność, podczas tak niezwykle ważnego dla naszych studentów kierunku Automatyka i Robotyka dnia – rozpoczął czwartkowy pokaz dr Paweł Strózik, prorektor ds. dydaktyki i studentów.
Jeszcze przed pierwszymi pokazami dr inż. Paweł Czyszpak, dyrektor Instytutu Techniki przedstawił pokrótce historię instytutu, zaprezentował czym jednostka ta się zajmuje, oraz zachęcił obecnych na sali przedstawicieli firm z regionu do oferowania studentom praktyk, a w niedalekiej przyszłości stażów i pracy absolwentom.
W czasie prezentacji projektów inżynierskich swe prace omówiło 14 studentów. Wśród projektów znalazły się różnego rodzaju maszyny i urządzenia, niejednokrotnie usprawniające życie ich użytkownikom, lub proces produkcji, jeśli mowa o wykorzystaniu w przemyśle. Wśród prezentacji znalazły się m.in.: projekt myjni tunelowej, ploter laserowy, stanowisko do automatyzacji procesu spawania rur oraz projekt inteligentnego domu ułatwiającego poruszanie się osobom na wózkach inwalidzkich. Ten ostatni okazał się projektem najlepiej ocenionym przez przedstawicieli regionalnych firm, dzięki czemu jego autor, Ireneusz Duda wywalczył statuetkę za najlepszą pracę dyplomową.
Lista zaprezentowanych projektów
Robert Absalon – Odtworzenie zużytej części maszyny z procesie inżynierii odwrotnej
Mateusz Ber – Projekt oraz budowa modelu myjni tunelowej
Andrzej Dubiel – Projekt i wykonanie plotera laserowego (wyróżnienie)
Ireneusz Duda – Projekt i realizacja makiety inteligentnego domu ułatwiającego poruszanie się osobom na wózkach inwalidzkich (zwycięski projekt)
Roman Fiołka – Projekt stanowiska do automatyzacji procesu spawania rur
Marek Iwanowski – Stanowisko do pomiaru hałasu małych maszyn
Krzysztof Kołek – Automatyzacja procesu wykonywania fotografii szybkich zjawisz
Marcin Kurzydym – Systemy wizyjne w grach karcianych
Arkadiusz Miksta – Projekt automatycznego magazynu blach
Mateusz Pielczyk – Projekt deskorolki elektrycznej przy użyciu platformy Arduino (wyróżnienie)
Bogdan Składanowski – Projekt zdalnie sterowanego robota mobilnego
Patryk Szczepaniak – Wykonanie frezarki trójosiowej sterowanej numerycznie na platformie Arduino
Dawid Szweda – Układ automatycznej regulacji akwarium opartej na sterowniku PLC
Rafał Szymiczek – Zaprojektowanie systemu zabezpieczającego urządzenia „Wordfall”
Komentarze (0)
Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.