Modernizacja Parku Śląskiego. Nowe wyzwanie dla studentów architektury raciborskiej PWSZ
Dyrektor Instytutu Architektury dr inż. arch. Joanna Sokołowska Moskwiak, członek Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej brała udział w posiedzeniu, którego przedmiotem było zapoznanie się z projektem rozwoju obszarów miejskich realizowanym w ramach inicjatywy finansowej Jessica na terenie Parku Śląskiego oraz dyskusja połączona z wizytą studyjną wokół kluczowych obiektów architektonicznych zlokalizowanych na terenie Parku Śląskiego m.in. Kąpieliska, Fala, Rosarium, Kapelusza.
Członkowie WKUiA oraz Zarządu Parku Śląskiego przyjęli stanowisko, że dla realizacji ambitnych zamierzeń konieczne jest ogłoszenie konkursów architektonicznych ogłoszonych przez SARP o/Katowice , w których opracowane zostaną koncepcje projektowe dla poszczególnych zadań. Do udziału w konkursie, opracowaniach studialnych oraz warsztatach zostali zaproszeni również studenci kierunku architektura PWSZ w Raciborzu i stanowi to kolejne ogromne wyzwanie projektowe, nad którym rozpoczną pracę już w letnim semestrze.
Największy park miejski w Polsce przejdzie rewitalizację dzięki funduszom pochodzącym z inicjatywy finansowej Jessica. Nowa jakość w tej ważnej przestrzeni Województwa Śląskiego będzie rezultatem największego programu inwestycyjnego w Parku Śląskim od czasu jego powstania. Na proces rewitalizacji przyznano 226 milionów złotych!
Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, Europejski Fundusz Rozwoju Regionlnego, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego to najważniejsze instytucje wspierające modernizację Parku Śląskiego.
Efektem rewitalizacji Parku Śląskiego będzie przywrócenie mu pełni funkcji jednoczących społeczność regionu, wokół odpowiedniej jakości wypoczynku, kultury, edukacji, sportu i rekreacji a przez to wzrost jakości życia w całym regionie.
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany