Architektura w PWSZ daje studentom ogromne możliwości
Absolwent kierunku architektura w raciborskiej PWSZ chwali swą byłą uczelnię za możliwości, jakie przed nim otworzyła. Jeśli jeszcze nie wiesz, na jakim kierunku chcesz studiować, weź pod uwagę ofertę miejscowej uczelni.
- Raciborski Wydział Architektury daje swoim studentom ogromne możliwości. Dobry kontakt z symboliczną, lecz profesjonalną kadrą dydaktyczną to podstawa, na której opiera się studiowanie w tym miejscu. Pasja i zaangażowanie prowadzących pozwala im co roku wypuszczać w świat kolejnych inżynierów architektów. Myślę, że wielu absolwentów żałuje, że nie ma tutaj II stopnia studiów, lecz kontynuacja nauki na innej uczelni daje kolejne życiowe doświadczenia, a przede wszystkim pokazuje jak dobrze było w Raciborzu - chwali raciborską uczelnię jej absolwent, Wojciech Remer.
- Architektura to dziedzina, która pochłania niezliczone ilości czasu. Już na studiach ilość godzin spędzonych na rysowaniu, konceptuowaniu, nauce oprogramowania jest tak ogromna, że studia kończą jedynie Ci, którzy naprawdę chcą. Nie występuje tutaj przysłowiowy „przypadek”. Warto, żeby ten czas wykorzystać nie tylko efektywnie, lecz także spędzić go w miłej atmosferze. W Raciborzu od zawsze jest miejsce na konkursy architektoniczne. Studenci mają możliwość zaangażowania się w projekt konkursowy w ramach zaliczenia przedmiotu. Warto zaznaczyć, że student może wyjść z inicjatywą rozwiązania zadania konkursowego, które sam znalazł, a nie tylko te promowane przez uczelnię. Czas, który na cotygodniowych zajęciach z Projektowania Architektonicznego (i nie tylko) spędzaliśmy na konsultacjach nie raz przekraczał godzinę na osobę/grupę. Dla prowadzących nie byliśmy tylko numerem z indeksu. Kameralność uczelni pozwalała na dobre poznanie się, a niektóre zawarte na studiach dobre relacje trwają do dziś. Jeżeli przedmiot na to pozwalał można było wybrać swojego ulubionego prowadzącego, jednak warto nadmienić, że każdy temat, którym się zajmowaliśmy z chęcią był konsultowany z każdym pracownikiem wydziału. Dzięki takiemu podejściu kadry dydaktycznej w przeciągu 3,5 letniego okresu czasu wziąłem udział w kilkunastu konkursach architektonicznych, co przełożyło się na szereg osiągnięć w postaci wygranych oraz wyróżnień, z których dla mnie najważniejszymi są: I Miejsce w Konkursie Dla Młodych Architektów Builder 2019 oraz finalista międzynarodowego konkursu International Finsa Award 2018 For Students of Architecture and Design - projekt wykonany wspólnie z Jonaszem Matuszczykiem dotarł do finału jako 1 z ponad 400 prac z całego świata - dodaje.
Dla mnie studiowanie Architektury w Raciborzu to przede wszystkim wspaniałe wspomnienia i udany zawodowy początek, którego życzę każdemu przyszłemu architektowi. Chciałbym z tego miejsca podziękować wszystkim, którzy się do tego przyczynili - kończy obecny student Politechniki Śląskiej.
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany