Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie27 stycznia 202115:35

Dr Joanna Stojer-Polańska z PWSZ Racibórz laureatką w ogólnopolskim konkursie

Dr Joanna Stojer-Polańska z PWSZ Racibórz laureatką w ogólnopolskim konkursie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Tegoroczna edycja konkursu Popularyzator Nauki, organizowanego od 16 lat przez serwis Nauka w Polsce – PAP oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (obecnie Ministerstwo Edukacji i Nauki) wyłoniła swoich laureatów. W kategorii Naukowiec laureatką została dr Joanna Stojer-Polańska z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu.

- Bardzo cieszymy się z sukcesu dr Stojer-Polańskiej. Obserwując aktywność pani doktor, jej charyzmę i kontakt ze studentami już wcześniej byłem przekonany, że taka nagroda przypadnie Jej w udziale. To była tylko kwestia czasu… Dla nas, jako uczelni kształcącej na profilu praktycznym, czyli w warunkach najbardziej zbliżonych do naturalnego środowiska zawodowego, współpraca z takim wykładowcą jest szczególnie ważna. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych nagród! - mówi Rektor PWSZ w Raciborzu, dr Paweł Strózik.

Joanna Stojer-Polańska jest doktorem nauk prawnych o specjalności kryminalistyka. Jej działania popularyzatorskie dotyczą badań kryminalistycznych oraz pracy zwierząt ze śladami kryminalistycznymi. Laureatka konkursu jest autorką książek, artykułów, warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Ściśle współpracuje z medykami sądowymi, biegłymi z zakresu poszukiwania zwłok ludzkich, funkcjonariuszami służb mundurowych, psychologami, biegłymi z zakresu nauk sądowych.

Doktor Joanna Stojer-Polańska ma na swoim koncie liczne osiągnięcia związane z popularyzowaniem nauki. Jest m.in. finalistką konkursu Popularyzator Nauki 2017, zajęła pierwsze miejsce i otrzymała tytuł Magna Lectore w konkursie na najlepszy wykład w roku akademickim 2016/2017 przyznany przez Dziecięce Jury Małopolskiego Uniwersytetu dla Dzieci. Jest także laureatką konkursu eNgage przeprowadzonego przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej w ramach projektu SKILLS, finalistką czwartej edycji konkursu Inter organizowanego przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej (2015), uczestniczką półfinału konkursu Famelab (2015) organizowanego przez Centrum Nauki Kopernik i British Council.

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Raciborzu zatrudniona jest na etacie adiunkta i prowadzi zajęcia ze studentami kierunku Bezpieczeństwo Państwa. Jest także opiekunem studenckiego koła naukowego „Militarni”. W ramach koła organizuje wykłady otwarte zapraszając specjalistów zajmujących się szeroko pojętym bezpieczeństwem, głównie funkcjonariuszy służb mundurowych. Organizuje także zajęcia m.in. w raciborskim Zakładzie Karnym, Centrum Zarządzania Kryzysowego, Straży Granicznej i Straży Pożarnej, Instytucie Ekspertyz Sądowych w Krakowie, Zakładzie Medycyny Sądowej w Krakowie, Areszcie Śledczym w Krakowie na ul. Montelupich, Areszcie Śledczym w Krakowie Podgórze, siedzibie Grupy poszukiwawczej z psami ratowniczymi w Jastrzębiu Zdroju, Jednostce Wojskowej Komandosów w Lublińcu.

Autor: PWSZ Racibórz, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport9 marca 202501:17

Unia Racibórz triumfuje w inauguracyjnym meczu rundy wiosennej [FOTO]

Unia Racibórz triumfuje w inauguracyjnym meczu rundy wiosennej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W ciepłe, jak na początek marca sobotnie (08.03.) popołudnie w Syryni, rozegrano mecz w ramach XVI kolejki klasy okręgowej. Było to pierwsze spotkanie rundy wiosennej sezonu 2024/2025. Naprzód Syrynia podejmował na własnym boisku MKS Unię Racibórz.

(greh)
Reklama
Aktualności10 marca 202508:35

Interwencje straży pożarnej w powiecie raciborskim - kolizja, brak kontaktu i pożar

Interwencje straży pożarnej w powiecie raciborskim - kolizja, brak kontaktu i pożar - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Oskar Tomeczek, FB/OSP KSRG Krzyżanowice
Reklama
Reklama
Sport9 marca 202519:57

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Za nami weekend pełen emocji sportowych. Grali piłkarze, którzy wznowili rozgrywki po zimowej przerwie. O ciekawe momenty zadbały także siatkarki Krzanowic, siatkarze KS Racibórz oraz szczypiornistki pietrowickiego Startu. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 07.03.2025
6 marca 202521:50

Nasz Racibórz 07.03.2025

Nasz Racibórz 28.02.2025
27 lutego 202519:19

Nasz Racibórz 28.02.2025

Nasz Racibórz 21.02.2025
20 lutego 202513:34

Nasz Racibórz 21.02.2025

Nasz Racibórz 14.02.2025
14 lutego 202519:07

Nasz Racibórz 14.02.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.