Pielęgniarstwo na raciborskiej PWSZ z akredytacją na kolejne trzy lata
- Otrzymaliśmy decyzję Ministra Zdrowia wyrażającą zgodę na prowadzenie kierunku pielęgniarstwo i udzielono PWSZ akredytacji na okres kolejnych 3 lat - informuje dr inż. arch JSM, Prof PWSZ Joanna Sokołowska-Moskwiak, rzeczniczka prasowa uczelni.
Kontrola Krajowej Rady Akredytacyjnej Szkół Pielęgniarek i Położnych odbyła się 19 marca z powodu obostrzeń pandemicznych w formule on-line. Weryfikacji podlegały dokumentacja i metody procesu kształcenia, zaplecze dydaktyczne, a także kwalifikacje kadry i osiągnięcia studentów. - Obszary poddane kontroli zostały wysoko ocenione przez komisję. Dyrektor Instytutu Marek Sroka oraz władze uczelni bardzo dobrze zaprezentowały kierunek – podkreśla dr Sokołowska-Moskwiak.
Protokół pokontrolny wpłynął 26 marca. Pozwolił uczelni z optymizmem oczekiwać na decyzję. Ta - choć datowana na 29 kwietnia - wpłynęła dziś, 12 maja.
– Z ogromnym zadowoleniem przyjęliśmy jako uczelnia fakt uzyskania przez kierunek pielęgniarstwo pozytywnej akredytacji! Składam szczególne podziękowania wszystkim zaangażowanym w przygotowanie kierunku do procesu kontrolnego. Pandemia pokazała jak bardzo ważna jest praca personelu medycznego. Jesteśmy dumni, że z PWSZ w Raciborzu w tych trudnych czasach jest w stanie odpowiedzieć na społeczne zapotrzebowanie i kształcić nowe pokolenie pielęgniarek i pielęgniarzy – mówi dr Paweł Strózik, rektor PWSZ w Raciborzu.
W kwietniu rektor PWSZ w Raciborzu, dr Paweł Strózik, oraz Dziekan Wydziału Zarządzania Informacją dot. Zdrowia (Department of Health Information Management), Alex McLeod, PhD z Texas State Universit podpisali List Intencyjny inicjujący współpracę pomiędzy uczelniami. Na czerwiec planowany jest panel dyskusyjny, podczas którego polscy i amerykańscy wykładowcy i studenci podzielą się doświadczeniami w zakresie roli, jaką odgrywa pielęgniarstwo w walce z pandemią.
Raciborska PWSZ wpisuje się w kształcenie na najwyższym światowym poziomie. Uczelnia realizuje obecnie projekt „Program rozwojowy kierunku pielęgniarstwo IKFiZ w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Raciborzu” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Oś priorytetowa V. Wsparcie dla obszaru zdrowia. Działanie 5.3 Wysoka jakość kształcenia na kierunkach medycznych. Na budżet projektu składają się środki europejskie oraz dotacja celowa Ministerstwa Zdrowia, a łączna wysokość wydatków kwalifikowalnych wynosi 2 563 230,45 zł. Powstaje MONOPROFILOWE CENTRUM SYMULACJI MEDYCZNEJ.
Na PWSZ ruszył nabór na rok akademicki 2021/2022
Komentarze (0)
Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.