Problemy związane z tworzeniem kopii zapasowych i odzyskiwaniem danych
W miarę jak tworzenie kopii zapasowych i odzyskiwanie danych osiąga nowe poziomy wydajności i złożoności, dowiedz się, jak uzyskać przewagę nad typowymi wyzwaniami w tej ważnej dziedzinie.
Tworzenie kopii zapasowych i odzyskiwanie danych zawsze było trudnym zadaniem, wymagającym drobiazgowego planowania i wytrwałego harmonogramu. Chociaż technologia chmury i ulepszenia w zakresie nośników pamięci ułatwiają ochronę najważniejszych danych, pojawienie się big data - i różnych innych technologii intensywnie wykorzystujących dane - komplikuje i zwiększa potrzebę częstego tworzenia niezawodnych kopii zapasowych.
Zapewnienie niezawodnego planowania kopii zapasowych
Największym wyzwaniem związanym z tworzeniem kopii zapasowych danych jest zapewnienie terminowego i zaplanowanego tworzenia kopii zapasowych. Oznacza to potwierdzenie, że kopie zapasowe są rzeczywiście wykonywane, a także, że zawierają właściwe dane. Nie należy zakładać, że skoro oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych mówi, że kopia została wykonana, to znaczy, że rzeczywiście tak jest. Inne ciekawe informacje w serwisie plom.pl.
Najlepszym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest wzięcie przykładu z gigantów technologicznych i skupienie się na uproszczeniu. Zamiast tworzyć kopie zapasowe danych za pomocą wielu technologii, zrób to w jednym centralnym repozytorium.
Zapobieganie brakującym i uszkodzonym danym
Wyobraź sobie ten horror: ukończenie krytycznego przywracania danych tylko po to, by odkryć, że istotne pliki są uszkodzone lub ich brakuje. Co gorsza, dokładne określenie momentu wystąpienia uszkodzenia może być niemożliwe, co utrudnia ustalenie, kiedy została utworzona ostatnia dokładna kopia zapasowa. Przygotowanie może uchronić Cię przed tymi wyzwaniami związanymi z tworzeniem kopii zapasowych i odzyskiwaniem danych. Pierwszym krokiem jest zrozumienie, ile danych można stracić w różnych okresach czasu i co to oznacza dla firmy. Żadne przedsiębiorstwo nie chce stracić danych, ale chociaż niektóre organizacje mogą tolerować utratę kilku godzin lub nawet dni plików, inne mogą wymagać częstszego tworzenia kopii zapasowych.
W trakcie opracowywania strategii odzyskiwania danych i odporności na awarie firma musi odpowiednio zaplanować środki na kopie zapasowe, które co najmniej chronią przed najbardziej szkodliwymi stratami.
Dokładne określanie priorytetów danych
Nie wszystkie dane są jednakowe, a najważniejsze z nich muszą mieć zawsze priorytet. Planując strategię tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych, należy określić, które dane są najcenniejsze dla organizacji, biorąc pod uwagę skutki, jakie mogą mieć dla niej, jeśli nagle staną się niedostępne. Pomoże to określić, jak często należy tworzyć kopie zapasowe danych i jak szybko należy je przywracać.
Komentarze (0)
Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.