Jak wygląda proces wdrażania Microsoft Dynamics 365?
Podniesienie poziomu digitalizacji procesów firmowych przynosi wiele korzyści dla przedsiębiorstwa. Jednak zanim nastąpi uruchomienie zasobów w chmurze, konieczna jest ich migracja. Przeprowadza ją zwykle zewnętrzna firma specjalizująca się w systemie Microsoft Dynamics 365. Sprawdź, jak wygląda taki proces!
Etap 1 – analiza potrzeb firmy
Po wybraniu podmiotu zajmującego się implementacją systemu pora na zebranie jak największej ilości informacji. Z jednej strony znajduje się zarząd lub kierownictwo firmy, która potrzebuje systemu Microsoft Dynamics 365. Z drugiej specjaliści IT odpowiedzialni za przeprowadzenie migracji. Celem obu stron jest ustalenie kierunku działania i wybór narzędzi Microsoft, które będą przydatne w biznesie. Dogłębna analiza sytuacji firmy i jej potrzeb owocuje stworzeniem planu migracji. Gdy ten etap jest już zakończony, dział projektowy określa techniczne aspekty wprowadzenia nowych rozwiązań w przedsiębiorstwie.
Etap 2 – wybór dokumentacji i plików do digitalizacji
To jeden z najważniejszych kroków po stronie klienta. Przedsiębiorstwo wybiera wszystkie niezbędne dokumenty, które zostaną przekonwertowane przez zespół projektowy i umieszczone w chmurze. Podjęcie decyzji o zakresie digitalizacji zasobów firmy ma wpływ na czas przeprowadzenia migracji oraz jej koszt. W wyborze danych umieszczonych w systemie Microsoft D365 może pomóc zespół projektowy. Na podstawie wiedzy merytorycznej i doświadczenia wie, które dokumenty i pliki powinny znaleźć się w chmurze.
Po zakończeniu typowania danych podmiot implementujący przeprowadza procedurę ich digitalizacji. To jeden z najważniejszych kroków w przeniesieniu procesów biznesowych do narzędzi Microsoft Dynamics 365. Więcej o sposobie wdrażania na przykładzie konkretnego podmiotu możesz przeczytać na https://xplusglobal.com/pl/wdrozenie-dynamics-365-fscm/.
Etap 3 – prowadzenie testów i szkolenie użytkowników
Wprowadzenie narzędzi Microsoft D365 w firmie musi być wykonane skutecznie. O jakości przeprowadzonej migracji można się przekonać w fazie testów. W tym celu zespół projektowy izoluje faktyczne dane firmy z pewnego okresu, które zostały umieszczone w chmurze. Na ich podstawie wykonywane są czynności sprawdzające realizację wszystkich procesów biznesowych przy pomocy zaimplementowanego pakietu narzędzi.
Po realizacji etapu testowego przychodzi czas na szkolenie pracowników. Zmiany widoczne w funkcjonowaniu firmy są znaczące i konieczne jest nabycie pewności w posługiwaniu się nowymi aplikacjami. Poza tym wiele czynności od tego momentu działa w sposób zautomatyzowany, co również przekłada się na funkcjonowanie firmy. Pracownicy muszą nabyć biegłości w posługiwaniu się narzędziami Microsoft Dynamics 365, zanim system zostanie ostatecznie uruchomiony.
Etap 4 – wdrożenie i ocena funkcjonowania
Jeśli wszystko przebiegło zgodnie z założeniami, nowe narzędzia są gotowe do działania. To jednak nie koniec odpowiedzialności zespołu projektowego. Musi on ocenić funkcjonowanie całego systemu i w tym celu przygotowuje listy kontrolne okresów (tygodni lub miesięcy). Oczywiście cały czas pozostaje do dyspozycji klienta celem obsługi posprzedażowej.
Wdrożenie systemu Microsoft D365 to krok milowy w cyfryzacji firm. Wybierz właściwego dla siebie partnera w biznesie i postaw na nowoczesne rozwiązania w chmurze!
Komentarze (0)
Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.