Telefon na abonament czy na kartę – co wybrać?
Telefon to podstawa nie tylko komunikacji – można go kupić na różnych zasadach. Do nas należy decyzja, czy będzie to karta zasilana środkami zgodnie z naszą potrzebą i możliwościami, czy oferta abonamentu podpisana z wybranym operatorem. Rozwiązania te mają plusy i minusy – przyjrzymy się im bliżej, na czym polega doładowanie telefonu oraz umowa abonamentowa.
Abonament czy doładowanie T-Mobile, Heyah itd. – co wybrać?
Każdy ma własne potrzeby, preferencje i możliwości finansowe, dlatego trudno stwierdzić, która opcja jest lepsza – zależy od kupującego. Dla jednych doładowanie telefonu to wygoda i możliwość kontrolowania swoich – lub na przykład dziecka – wydatków, a dla innych to irytujący obowiązek.
Znacznie wygodniejszy jest dla nich abonament niż regularne doładowanie Play czy Plus. Duże zróżnicowanie ofert pozwala na dopasowanie konkretnej propozycji idealnej dla siebie. Można wybrać różne warianty z oferty różnych operatorów. Poniżej najważniejsze plusy i minusy różnych rozwiązań – jak abonament lub doładowanie T-Mobile, Heyah czy Orange.
Telefon z abonamentem – stała miesięczna opłata
Oferta na abonament wymaga podpisania umowy z wybranym operatorem – to częsty wybór zarówno firm, jak i klientów indywidualnych. To zupełnie inne rozwiązanie niż doładowanie T-Mobile, Plus czy Heyah w ramach ofert na kartę. Abonament polega na tym, że co miesiąc płacimy stałą opłatę za usługi takie jak między innymi połączenia, SMS-y czy transmisja danych. W razie przekroczeniu limitu trzeba dopłacić.
Każdy operator może zaoferować różne warianty – można wspólnie ustalić miesięczną opłatę, warunki wymiany telefonu na nowy itd. Cena urządzenia rozłożona jest często na raty, które spłaca się w ramach opłaty abonamentowej. Jest to o tyle atrakcyjniejsze od zakupu w sklepie, że nie wiąże się z kredytem w banku i dodatkowymi formalnościami.
Doładowanie – T-Mobile, Heyah czy Play – to bardzo elastyczne rozwiązanie. Abonament zaś to obowiązek regulowania opłaty cyklicznie, co miesiąc. Właśnie długoterminowe zobowiązanie jest dla niektórych osób wadą, ale z drugiej strony zawsze można użyć telefonu, co ważne w trudnych i zaskakujących sytuacjach.
Doładowanie telefonu – Plus, Heyah, T-Mobile itd.
Dużą popularność mają także karty prepaid pozwalające na doładowanie T-Mobile, Play, Plus itd. Konto można zasilić środkami, gdy mamy taką możliwość oraz potrzebę. To elastyczne i wygodne rozwiązanie, które nie zmusza do długotrwałego zobowiązania. Poza tym doładowanie Play, Plus itd. jest w ofercie wielu sklepów i punktów usługowych – jak sklepy, kioski czy stacje benzynowe.
Doładowanie telefonu jest też możliwe przez aplikację bankową lub internet. Karta to dobry sposób na kontrolowanie wydatków, pozwala na swobodę, a jej zakup nie wymaga tylu formalności co telefon na abonament. Dla ceniących elastyczność doładowanie Play, Heyah itd. będzie idealnym rozwiązaniem. Poza tym w każdej chwili można zmienić operatora, jeśli oferuje on doładowanie telefonu w niższej cenie niż konkurencja.
Komentarze (0)
Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.