Wybierz najlepszy osuszacz powietrza na budowę
Jeżeli decydujemy się na powstanie nowej inwestycji budowlanej, musimy zaplanować nie tylko poszczególne etapy budowy, ale również wszystkie czynności związane na przykład z osuszaniem powierzchni budowlanych, w których były wykonywane wylewki bądź świeże tynki. Coraz więcej firm z branży budowlanej decyduje się na wykorzystanie przemysłowych osuszaczy powietrza, Wszystko po to, aby lepiej zaplanować logistykę budowy, a także zaoszczędzić czas i pieniądze. Zastanówmy się jak wybrać odpowiedni osuszacz powietrza, aby sprawdził się w każdych warunkach budowlanych.
Zakup czy wynajem osuszacza powietrza?
Jeżeli zajmujemy się jednorazową inwestycją budowlaną, z pewnością nie będzie opłacało nam się zakupić osuszacz powietrza, lepszą inwestycją będzie jego wynajem, zapłacimy bowiem tylko za kilku dobowy czas pracy, nie inwestując w zakup nowego osuszacza kondensacyjnego. Na rynku możemy się spotkać z profesjonalnymi elektrycznymi osuszaczami powietrza, które mają swoje zastosowanie na budowach, a każdy z nich spełnia inną rolę przy inwestycji budowlanej.
Decydując się na wybór budowlanego osuszacza powietrza, powinniśmy postawić na urządzenia trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz posiadająca specjalistyczne uchwyty i kółka, dzięki czemu taki osuszacz staje się wygodnym i mobilnym urządzeniem budowlanym. Warto tutaj dodać, że osuszacz powietrza budowlany powinien posiadać duże gabaryty, dzięki czemu jest to urządzenie stabilne i dające możliwość zamontowania dodatkowych systemów suszenia, jakich nie mają standardowe osuszacze powietrza oraz pochłaniacze wilgoci z przeznaczeniem domowym.
Jakie parametry powinien posiadać osuszacz powietrza na budowę?
Osuszacz powietrza na budowę powinien być przede wszystkim wydajny, a co za tym idzie posiadać takie parametry urządzenia, dzięki którym krótkim czasie będzie można osuszyć dużą powierzchnię inwestycji budowlanej. Parametry takiego urządzenia można porównać ze skutecznym filtrem powietrza, ponieważ oprócz pozbywania się wilgoci z powierzchni budowlanej, osuszacz powietrza musi także być odporny na uszkodzenia oraz pracować w warunkach dużego zapylenia. Im lepszy filtr powietrza w osuszaczu, tym bardziej wydajny będzie budowlany pochłaniacz wilgoci. Optymalne parametry budowlanego pochłaniacza wilgoci powinny wahać się pomiędzy 30 a 80 litrami wody na dobę. Przy tak dużej ilości wody, osuszacz powinien być wyposażony w odpowiednią pompę do jej odprowadzania. Wybierając osuszacz powietrza budowlany, nie powinniśmy zwracać uwagi na hałas generowany przez to urządzenie, albowiem ten parametr w przypadku pracy urządzenia na budowie nie ma większego znaczenia. Tutaj najistotniejsze jest odpowiednie dobranie pochłaniacza wilgoci do powierzchni i warunków, w jakich będzie wykonywał swoją pracę.
Jakie zalety mają przenośne budowlane osuszacze powietrza?
Decydując się na osuszacz budowlany, niezależnie od modelu, możemy liczyć na szereg jego zalet. Główną zaletą osuszacza jest jego duża wydajność, największe budowlane pochłaniacze wilgoci mogą w jedną dobę ściągnąć do 80 litrów wody. Kolejnym ważnym parametrem takiego osuszacza powietrza jest jego mobilność oraz wysoka odporność na niskie temperatury. Wybierz profesjonalny osuszacz powietrza budowlany i ciesz się trafioną inwestycją w sprawdzone urządzenie budowlane.
Komentarze (0)
Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.