Kitchen Helper – jaki pomocnik kuchenny wybrać
Kitchen Helper to jeden z najlepszych prezentów, jaki można zrobić zarówno dziecku, jak i rodzicowi. Pomocnik kuchenny to mebelek, który rośnie wraz z dzieckiem i jest nieocenionym wsparciem podczas zajmowania się dzieckiem i sprawowania nad nim opieki. Dla dziecka to natomiast możliwość korzystania z wielu różnych form zabawy i nabywania nowych umiejętności, a także stawania się samodzielnym i odpowiedzialnym. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu Kitchen Helpera, aby nabyć właściwy produkt?
Dlaczego zakup Kitchen Helpera wymaga szczególnej uwagi?
W sprzedaży można znaleźć mnóstwo różnych Kitchen Helperów w wielu wariantach cenowych, niekiedy bardzo atrakcyjnych. Jednak nie każdy pomocnik kuchenny dostępny na rynku produktów dziecięcych jest funkcjonalny i w pełni bezpieczny. Niekiedy mebelki pokryte są substancjami i toksycznymi farbami, które mogą być dla maluchów szkodliwe.
Niektóre Kitchen Helpery nie są też wyposażone w możliwość regulacji wysokości podestu, przez co nie posłużą zbyt długo, a dziecku może nie być dostatecznie wygodnie z nich korzystać. Niedopracowana konstrukcja, ostre krawędzie, niedostateczne zabezpieczenia, na to wszystko często nie zwracamy uwagi, kupując produkty dla dzieci. Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie https://kids-wood.pl/kategoria-produktu/kitchen-helper/
Czym powinien wyróżniać się najlepszy Kitchen Helper?
Kitchen Helper powinien być przede wszystkim bezpieczny pod kątem samej konstrukcji, jak i jej pokrycia. Warto wybrać masywny i dość ciężki pomocnik kuchenny, który wytrzyma duże obciążenie, np. 50 kg. Mebelek powinien być szerszy u podstawy i dodatkowo zabezpieczony poprzecznymi podpórkami po bokach. Ponadto warto wybrać model ze wsuwaną szufladą z tyłu, która dodatkowo zabezpieczy zwłaszcza mniejsze dzieci i zbudowany z wygładzonych i oszlifowanych elementów.
Należy też sprawdzić, czym pokryty jest Kitchen Helper. Niekiedy istnieje możliwość zamówienia pomocnika kuchennego w wersji surowej bez pomalowania lub wykończonego przy użyciu bezpiecznych lakierów. Powinien on spełniać normy PN-EN 71-3 oraz PN_EN 71-2.
Komentarze (0)
Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.