Leki na depresje bez recepty
Wyzwania, takie jak długotrwała izolacja, stres w pracy, bezrobocie i samotność mogą przyczyniać się do uczucia depresji. Może to prowadzić do stanu wyczerpania depresyjnego, w którym nawet małe zadania mogą wydawać się przytłaczające. Chociaż długotrwałe wydarzenia życiowe przyczyniają się do depresji, jednorazowe, tragiczne wydarzenia również mogą wywołać stan depresyjny. Leki na depresje bez recepty mogą pomóc, ale ich zażywanie zawsze warto skonsultować z lekarzem.
Jakie czynniki osobiste mogą przyczynić się do powstania depresji?
Wiele czynników osobistych może powodować depresję, w tym:
- Nadużywanie narkotyków i alkoholu,
- Osobowość,
- Genetyka/historia rodzinna,
- Poważne schorzenia/choroby,
- Zmiany w mózgu.
Czym jest chroniczne zmęczenie?
Chroniczne zmęczenie to ogólny termin używany do opisania braku energii lub uczucia zmęczenia. Różni się ono od uczucia senności, ponieważ kiedy czujesz się zmęczony, odczuwasz objawy letargu, depresji i braku energii.
Chroniczne zmęczenie jest częstym objawem wielu schorzeń, od łagodnych do ciężkich. Może być również naturalnym wynikiem negatywnych wyborów dotyczących stylu życia.
Dlaczego depresja powoduje chroniczne zmęczenie?
Większa część osób żyjących z depresją ma objawy zmęczenia. Inne objawy depresji obejmują problemy z koncentracją, wycofanie i obniżony nastrój.
Jednym z powodów, dla których depresja i chroniczne zmęczenie są ze sobą powiązane, jest fakt, że depresja wpływa na neuroprzekaźniki związane z czujnością. Dlatego też stan ten ma fizjologiczny wpływ na nasz poziom energii.
Depresja ma również negatywny wpływ na nasz sen, prowadząc do trudności z zasypianiem lub utrzymaniem snu, nie śpiąc tak głęboko lub budząc się zbyt wcześnie.
Czy cierpisz na depresję i chroniczne zmęczenie?
Podstawową różnicą między depresją a chronicznym zmęczeniem jest to, że depresja jest głównie zaburzeniem zdrowia psychicznego, podczas gdy zespół przewlekłego zmęczenia jest przede wszystkim stanem fizycznym. To powiedziawszy, często nakładają się one na siebie.
Podczas chorowania na depresję — leki na depresję bez recepty lub na receptę mogą okazać się koniecznością - internetowa recepta: haloDoctor.pl.
Objawy depresji mogą obejmować:
- Brak motywacji i brak zainteresowania czynnościami, które kiedyś sprawiały Ci przyjemność,
- Ciągłe uczucie pustki, smutku lub niepokoju,
- Poczucie bezwartościowości, beznadziejności lub bezradności,
- Trudności z koncentracją lub podejmowaniem decyzji,
- Przejadanie się, niedojadanie lub objadanie się słodkimi przekąskami.
Co jeszcze warto wiedzieć o chronicznym zmęczeniu?
Jeśli chodzi o zespół chronicznego zmęczenia, ludzie często zgłaszają objawy fizyczne, które nie są powszechnie kojarzone z depresją. Obejmują one:
- Bóle stawów,
- Bóle mięśni,
- Ból gardła,
- Tkliwość w węzłach chłonnych i wokół nich.
Zespół przewlekłego zmęczenia i depresja mają różny wpływ na codzienne czynności. Osoby żyjące z depresją często zgłaszają uczucie ciągłego zmęczenia, z niewielkim zainteresowaniem i podejmowaniem aktywności, niezależnie od wymaganego wysiłku lub zadania. Osoby cierpiące na zespół przewlekłego zmęczenia są zwykle entuzjastycznie nastawione do podejmowania aktywności, ale nie mają energii, by zacząć.
Skonsultuj się z lekarzem, aby uzyskać oficjalną diagnozę obu schorzeń. Lekarz zbada Cię fizycznie i zada pytania, aby zrozumieć Twój stan zdrowia psychicznego, potencjalnie wykluczając inne schorzenia o podobnych objawach. Jeśli lekarz uzna, że cierpisz na depresję, prawdopodobnie skieruje Cię na badania lub zaproponuje leki na depresję bez recepty lub na receptę.
Komentarze (0)
Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.