Transport zboża z Ukrainy - w jaki sposób jest śledzony?
Przewóz zboża z Ukrainy przez terytorium Polski na początku roku był zablokowany. Jednak kolejne miesiące sprzyjały pozytywnym negocjacjom, które zakończyły się ustaleniem satysfakcjonującego kompromisu. Jak zabezpiecza się transport cennego zboża ukraińskiego, które jest przewożone przez Polskę do portów morskich i na Zachód?
Śledzenie transportu TIR-ów dzięki plombom elektronicznym
Trudno się nie zgodzić z faktem, że monitorowanie zbóż w transporcie nie należy do najłatwiejszego zadania. Dlatego obie strony podczas ustalania warunków tranzytu ustaliły, że każdy ładunek musi być odpowiednio monitorowany. Aby zabezpieczyć każdy kilometr transportu, wykorzystywane są plomby elektroniczne. To urządzenia zdalnego dostępu informujące o aktualnym położeniu ładunku przez GPS. Można łączyć się z nimi przez dedykowaną aplikację, platformę web lub SMS.
Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie: https://plomby.biz/
Dlaczego plomby elektroniczne nadają się do śledzenia zboża z Ukrainy?
Tranzyt przez Polskę ukraińskich zbóż w pewnym momencie budził wiele kontrowersji. Dlatego ustalono dodatkowe zabezpieczenia pozwalające na dokładne śledzenie każdej ciężarówki. W praktyce plomba elektroniczna informuje osoby zaangażowane w transport ładunku o:
- dokładnym przebiegu trasy;
- wykonanych pauzach;
- zmianach w porównaniu do zaplanowanej drogi początkowej;
- otwarciu i zamknięciu plomby;
- krótkich i dłuższych nieplanowanych postojach;
- dokładnym miejscu przebywania ciężarówki.
Poza tym tego rodzaju zabezpieczenie można otwierać i zamykać zdalnie, bez konieczności angażowania kierowcy w proces odblokowania plomby. Producentem tego rodzaju plomb zabezpieczających jest gdyńska firma Silny & Salamon - https://plomby.biz/.
Dodatkowe korzyści z zastosowania plomb elektronicznych
To oczywiście nie wszystko, jeśli mowa o zaletach plomb elektronicznych w zabezpieczaniu tranzytu zbóż ukraińskich. Każde takie urządzenie zapewnia zwiększenie bezpieczeństwa danych o ładunku. W pamięci wewnętrznej zapisywane są informacje o pochodzeniu, przeznaczeniu i tożsamości towaru przewożonego ciężarówką.
W kontekście zbóż przewożonych przez teren Polski kluczowe znaczenie ma też zmniejszenie do minimum ryzyka oszustwa. Plomba elektroniczna zbiera informację nie tylko o dokładnym miejscu przebywania ładunku czy pokonanej trasie. Jest też zabezpieczona przez próbą nieautoryzowanego otwarcia. Nielegalne otwarcie przestrzeni ładunkowej jest mocno zredukowane, a naruszanie plomby wiąże się z natychmiastowym sygnałem przekazywanym do systemu.
Oprócz zastosowania plomb zabezpieczających do transportu zbóż ukraińskich wykorzystuje się je też w innych gałęziach transportu. Świetnie sprawdzają się do ochrony przewozu kolejowego oraz morskiego. Dzięki zastosowaniu pojemnego akumulatora ich działanie jest niezakłócone przez cały okres transportu. Wykorzystanie plomb elektronicznych skutecznie zmniejsza ryzyko kradzieży czy nieautoryzowanego otwarcia, ale też pomaga zoptymalizować cały proces przewozu – od miejsca początkowego, przez wszystkie przystanki, po miejsce docelowe. To dlatego są one chętnie wybierane przez firmy stawiające na najwyższy poziom ochrony ładunków!
Komentarze (0)
Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.