Posadzki anhydrytowe samopoziomujące: perfekcyjna gładkość i trwałość na lata
Aranżacja wnętrza spełnia oczekiwania tylko i wyłącznie wówczas, gdy zainwestujemy w odpowiednie wykończenie pomieszczenia. Znaczenie ma w tym przypadku każdy detal. Jednym z głównych elementów jest wykonanie wysokiej jakości wylewki podłogowej. A do takich niewątpliwie należy samopoziomujący jastrych anhydrytowy o doskonałych właściwościach. Co istotne, jest to materiał idealnie korespondujący z bardzo powszechnie dziś stosowanym ogrzewaniem podłogowym.
Stabilne wylewki samopoziomujące Śląsk – postaw na najwyższą jakość
Jastrych anhydrytowy to płynna masa wytwarzana na bazie odmiany gipsu. Anhydryt zwany jest inaczej odwodnionym gipsem. Czołówką na rynku są innowacyjne posadzki Thermo-floor firmy Anhydritec® doceniane za wiele zalet. Technologia THERMIO®+ została opracowana specjalnie na potrzeby wodnego ogrzewania podłogowego. Wylewka Thermo-floor znajduje zastosowanie pod wszystkie rodzaje okładzin. Pod podłogi kamienne, drewniane, żywiczne, a także pod panele laminowane, wykładziny dywanowe oraz płytki. Anhydrytowy jastrych dostarczany jest w każdej, żądanej ilości i mieszany dopiero na miejscu przeznaczenia. System przygotowania mieszanki jest w pełni zautomatyzowany i sterowany komputerowo.
Podłoże pod wylewkę trzeba odpowiednio przygotować. Usunąć wszystkie zanieczyszczenia i odkurzyć powierzchnię. Zadbać należy o szczelność podłoża oraz o izolację przeciwwilgociową. Wszelkie elementy metalowe mające kontakt z posadzką należy zabezpieczyć antykorozyjnie.
Czas schnięcia anhydrytowego jastrychu zależy w dużej mierze od wilgotności i cyrkulacji powietrza, a także od grubości posadzki. Pomieszczenie należy wietrzyć dopiero po 48 h od skończenia prac. Do tego czasu wylewkę trzeba chronić przed przeciągami i nasłonecznieniem. Najczęściej po 48 h można już po posadzce chodzić. Zaleca się także profesjonalne szlifowanie posadzek anhydrytowych.
Zalety posadzki anhydrytowej Thermo-floor
Przede wszystkim w przypadku wylewki anhydrytowej Thermo-floor liczyć można na wysoki współczynnik przenikania ciepła. Masa posadzkowa, której grubość może zostać zminimalizowana nawet do jedynie 2 cm, bardzo dokładnie przylega do rurek grzejnych. W trakcie procesu wiązania materiał nie zwiększa objętości i praktycznie wbudowuje się bez szczelin dylatacyjnych. Wysoka przewodność ciepła oraz efektywność termiczna są więc gwarantowane. Dodatkowo, cienka warstwa wylewki pozwala na zastosowanie większej warstwy izolacji termicznej. W pomieszczeniu bardzo szybko osiągana jest żądana temperatura co znacząco wpływa na komfort użytkowników. Ostatecznie wszystkie te czynniki przekładają się na niższe rachunki za ogrzewanie.
Kolejną zaletą posadzki anhydrytowej jest jej samorozlewność. Wynikiem wygodnych i przebiegających bardzo sprawnie prac jest równa, gładka i idealnie wypoziomowana podłoga nie wymagająca żadnych poprawek. Przygotowanie mieszanki to proces w pełni zautomatyzowany i sterowany komputerowo. Klienci otrzymują więc gwarancję najwyższej jakości materiału. Po pracach brak jest odpadów, gdyż wylewki powstaje dokładnie tyle, ile potrzeba. Po wyschnięciu posadzka jest bardzo wytrzymała na zginanie czy ściskanie. Anhydrytowe posadzki nie pękają i są bardzo trwałe. Stanowią doskonałą izolację akustyczną, termiczną i charakteryzują się niepalnością.
Pozostaje więc jedynie pytanie o to, gdzie szukać specjalistów wykonujących wylewki samopoziomujące? Śląsk to rejon działania doświadczonej firmy KIBO. Na stronie internetowej wykonawcy znajdziemy potrzebne dane kontaktowe. Zaufaj profesjonalistom, zadzwoń już dziś i zarezerwuj dogodny termin!
Komentarze (0)
Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.