Zastosowania drabin i rusztowań poza budownictwem
Drabiny i rusztowania przede wszystkim kojarzą nam się z branżą budownictwa i wykończeniówki. To właśnie tam specjaliści praktycznie każdego dnia realizują swoje zadania na wysokości, a drabiny czy różne rodzaje rusztowań zapewnia nie tylko bezpieczeństwo, ale także optymalną efektywność pracy. W jakich innych sytuacjach i branżach drabiny wraz z rusztowaniami znajdą zastosowanie? Przekonajmy się
Zastosowanie drabin w przemyśle
Zacznijmy od gałęzi przemysłu, z którą każdy z nas w mniejszym lub większym stopniu ma do czynienia. Mówimy tu oczywiście o przemyśle. Wielkie fabryki i hale produkcyjne to istotna gałąź gospodarki, która z roku na rok rozwija się i wzbogaca o nowe rozwiązania technologiczne. Wielkogabarytowe urządzenia i maszyny, które stanowią istotę każdego procesu produkcyjnego, muszą być stale monitorowane pod kątem wydajności, ale także prawidłowości działania.
Dlatego też coraz częściej do tego typu urządzeń na stałe montowane są drabiny, a w przypadku większych konstrukcji także i rusztowania, które zapewniają wygodny dostęp do wszystkich kluczowych elementów urządzenia. Prace naprawcze? Cykliczny serwis? A może modyfikacja ustawień pracy narzędzia? Z drabiną lub rusztowaniem wszystkie te procesy wykonamy szybciej i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.
Hale magazynowe a wykorzystanie drabin i rusztowań
Wielkie hale magazynowe to prawdziwe serce nie tylko wcześniej wspomnianego przemysłu, ale przede wszystkim handlu. Każdy z nas dzisiaj robi zakupy online, a cały proces logistyczny uwzględniający zlokalizowanie produktu na dużym obszarze, znalezienie go, zapakowanie a później wysłanie opiera się właśnie na magazynach. Te, często zaprojektowane na bazie bardzo wysokich regałów nie mogłyby obyć się bez wytrzymałych drabin - zarówno tych na stałe montowanych do regału, jak i drabin jezdnych, które zapewniają szersze zastosowanie dzięki swojej mobilności.
W ofercie sklepu https://alve.pl/ możemy znaleźć dedykowane drabiny magazynowe wraz z całą gamą przydatnych akcesoriów i dodatków, które zapewnią efektywność procesów magazynowych i bezpieczeństwo pracowników odpowiedzialnych za użytkowanie drabin.
Zapewnienie bezpieczeństwa ewakuacyjnego
Przepisy budownictwa jasno wskazują, że każdy budynek, który posiada więcej niż jedną kondygnację, musi zostać wyposażony w drabinę ewakuacyjną. To element konstrukcji na stałe zamontowany do elewacji budynku pełni przede wszystkim rolą zabezpieczenia mieszkańców i innych osób przebywających w obiekcie na wypadek ewakuacji, która może zostać zainicjowana przez pożar, wybuch lub wydzielanie się szkodliwych substancji i gazów.
Drabiny ewakuacyjne w zależności od ich wysokości mogą być wyposażone w specjalny kosz ochronny, który zwiększa bezpieczeństwo poruszania się po konstrukcji nawet osobom, które nigdy wcześniej nie miały okazji poruszania się po drabinie. Te obowiązkowe konstrukcje pełnią także dodatkową, niezwykle przydatną rolę. Służą one specjalistom, którzy cyklicznie zobowiązani są do wykonania drobnych napraw elewacji, ale przede wszystkim do serwisu dachu lub instalacji fotowoltaicznej, która została na nim założona.
Komentarze (0)
Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.