Jak otworzyć salon paznokci w 10 krokach?
Branża beauty niezmiennie się rozwija. Podoba Ci się jak Twoja kosmetyczka robi paznokcie, lubisz zdobienia, interesujesz się nowinkami kosmetycznymi i jesteś na bieżąco z tym co się dzieje na rynku zdrowia i urody? Masz wiedzę, a może już jakieś doświadczenie i chcesz otworzyć swój własny salon paznokci? Chętnie pomogę! Poprowadzę Cię krok po kroku na co powinnaś/ powinieneś zrobić, na co zwrócić uwagę. W tym wpisie skupię się na kolejności na sprzęcie, pozwolenia, płatnościach i zarobkach oraz wielu innych aspektach. Z roku na rok rośnie zapotrzebowanie na usługi kosmetyczne. Kobiety zdają sobie sprawę że paznokcie i zdowa, promienna skóra są nasza wizytówką. I małymi zabiegami można upiększyć nasze życie. Wstajesz rano i nie spędzając godzin na makijażu wyglądasz od razu pięknie! Mężczyźni również są coraz częstszymi klientami gabinetów kosmetycznych. Wraz z potrzebą rośnie więc ilość salonów. Gabinetów kosmetycznych jest coraz więcej, w każdym mieście i miasteczku znajduje się salon oferujący piękno, zdrowie i relaks swoim klientkom i klientom.
Oto 10 kroków do rozpoczęcia udanego biznesu w salonie paznokci:
1. Stwórz biznesplan
Jak w przypadku każdej innej firmy, niezbędne jest posiadanie biznesplanu dla swojego salonu paznokci, gabinetu spa, lub salonu kosmetycznego. Będzie to nie tylko mapa drogowa przyszłego sukcesu, ale także może być to dokument do pozyskiwania ewentualnych funduszy z Powiatowych Urzędów Pracy, Wojewódzkich urzędów pracy, WARP i innych dotacji unijnych.
W takim biznesplanie należy uwzględnić koszty początkowe i cykliczne, sposób pozyskiwania bazy klientów, plan ewentualnego zatrudnienia, ceny usług, ceny wynajmu, prądu, ogrzewania, marżę, zysk, hurtownię kosmetyczną, gdzie są przystępne ceny, gwarancja na niezawodny sprzęt, duży wybór i gdzie jest system rabatowy dla stałych klientów.
2. Jakie usługi będziesz wykonywać?
Istnieje szeroki wachlarz usług, które możesz zaoferować w swoim salonie kosmetycznym. Musisz wybrać je w oparciu o zapotrzebowanie klientów docelowych. W związku z tym wybierz konkretne usługi, które będziesz świadczyć swoim klientom. Zbadaj konkurencję, zobacz czego brakuje w Twoim mieście czy lokalnej społeczności.
Najpopularniejsze zabiegi to:
- manicure klasyczny, hybrydowy, manicure pod skórki, manicure ze zdobieniami, manicure żelowy, manicure
- akrylowy, manicure akrylowo- żelowy, manicure na dual formach, manicure konstrukcyjny
- pedicure klasyczny, pedicure hybrydowy
- zabiegi podologiczne- wygładzanie, ściąganie zrogowaceń
- leczenie onycholizy, wrastających paznokci, grzyba, zielonej bakrerii
- rekonstrukcja paznokcia
- zabiegi parafiowe, nawilżanie dłoni, stóp
- poprawianie sprężystości skóry
- pozbywanie się przebarwień i plam starczych bądź wątrobowych
- zabiegi na skórę relaksacyjne
- masaże relaksacyjne, masaże kobido
- zabiegi na twarz anti age, na przebarwienia, na skórę trądzikową, nawilżające, liftingujące, na skórę naczynkową, na skórę szarą, zmęczoną
- zabiegi na ciało antycelulitowe, nawilżające, rozluźniające, napinające
- lifting rzęs, zagęszczanie, kępki, wachlarze, metoda 1:1, metoda objętościowa 2-5D, 5-15D, Hollywood, Russian Effect , efekt kociego oka, Metoda przedłużania rzęs Kim Camellia, efekt lalki
- lifting brwi, laminacja brwi
- henna żelowa, proszkowa, pudrowa
- powiększanie i modelowanie ust
- makijaż permanenty oka, brwi, ust
- zabiegi inwazyjne- zabiegi igłowe, mikroigłowe
- zabiegi z wykorzystaniem sonoforezy, wodorowe, tlenowe, oczyszczanie kawitacyjne
- depilacja
3. Znajdź odpowiednią lokalizację
Wybór lokalizacji jest bardzo ważny. Skup się na tym jakich potencjalnych klientów masz dookoła, czy masz bezpłatne miejsce parkingowe, czy łatwo do Ciebie trafić, czy wejście jest od głównej ulicy, czy wykonywane zabiegi trafią do tej społeczności, w której będziesz funkcjonować. Świetnym miejscem jest osiedle lub centrum handlowe, ze względu na duże skupisko ludzi.
Sprawdź konkurencję. Gdzie jest najbliższy gabinet i jakie usługi oferują. Gabinet już funkcjonujący ma swoich klientów, łatwiej zdobędziesz rynek jak nie będziesz mieć konkurencji albo będziesz mieć inne zabiegi.
Później skoncentruj się na wnętrzu i wyposażeniu, które będziesz potrzebować.
Jeśli brakuje Ci pieniędzy, rozważ założenie salonu paznokci w domu lub otwórz gabinet mobilny. To uwolni Cię od kosztów wynajmu, a inwestycje początkowe staną się znacznie niższe.
4. Wybierz nazwę firmy
Ważne jest, aby wybrać krótką, chwytliwą i niepowtarzalną nazwę dla swojego salonu paznokci. Atrakcyjna nazwa nie tylko przyczynia się do budowania marki, ale także pomaga klientom znaleźć Twoją firmę, jeśli szukają konkretnych usług. Jeśli zastanawiasz sie nad tym jaką nazwę wybrać dla salonu kosmetycznego, to spędź nad tym trochę czasu lub popytaj znajome. Nie zapomnij również zarezerwować nazwę domeny dla witryny internetowej swojego salonu paznokci, zanim ktoś ją zabierze.
5. Kup sprzęt i materiały do salonu paznokci
Największym wydatkiem przy zakładaniu salonu, oprócz opłat stałych jest jest sprzęt. Jeśli zastanawiasz się jak przy tym zaoszczędzić - warto robić zakupy w miejscu do tego przeznaczonym. Takim miejscem na pewno jest hurtownia kosmetyczna JJCosmetics. Przygotuj listę przedmiotów, mebli i artykułów Twoim zdaniem niezbędnych i wyślij nam ją do wyceny. Przygotujemy ofertę, podpowiemy, doradzimy, zaproponujemy tanie i DOBRE rozwiązania. Weźmiemy pod uwagę cenę w porównaniu do jakości, okres gwarancyjny, serwis pogwarancyjny. Mamy spore doświadczenie w zakładaniu i wyposażaniu gabinetów kosmetycznych, poniżej zatem
Przykładowa lista rzeczy potrzebnych do salonu kosmetycznego:
- recepcja
- biurko z szufladą
- siodło
- krzesło dla klientki/ klienta
- pochłaniacz pyłu
- lampa bezcieniowa/ lampa slim
- frezarka
- frezy
- lampa UV / LED
- pusher, sonda
- lakiery hybrydowe, lakiery klasyczne
- cuticle remover
- pilniki i bufor/ blok do paznokci
- proszek akrylowy, akryl, żel
- pędzle do żelu i pędzle do zdobień lub do malowania pod skórki
- baza i top/ top no wipe
- pasta do ombre lub pasta do manicure french
- zmywacz do paznokci, aceton, cleaner/ odtłuszczacz
- waciki bezpyłowe
- płyn do dezynfekcji dłoni, Alkohol izopropylowy
- płyn do dezynfekcji powierzchni
- autoklaw
- torebki do autoklawu
- testy do autoklawu
- tipsy, klej i formy do przedłużania, dual formy
- cążki do skórek
- nożyczki do skórek
- gilotyna
- wanienka do kąpieli stóp
- tarka do stóp, kapturki, pododisc, mandryle
- pędzel do manicure
- nerka, wanienka do sterylizacji
- szklana i silikonowa miseczka
- polerka
- pojemnik na odpady medyczne
- podkłady podfoliowane
- łózko
- podkłady na łóżko włókninowe, celulozowe lub kwiatek
- stringi, peniuar, biustonosz
- prześcieradło na gumce jednorazowe/ prześcieradło frotte
- rękawice frotte, skarpety/ buty frotte
- parafiniarka
- parafina
- wosk
- podgrzewacz do wosku
- szpatułki drewniane, paski do wosku, płyn do czyszczenia sprzętu, płyn do odtłuszczania skóry, balsam lub oliwka podepilacyjna
- fartuszek kosmetyczny/ kitel
- rękawiczki nitrylowe, bezpudrowe
- kosmetyka biała: tonik, płyn micelarny, maska żelowa, kremowa, algowa
- chusty kosmetyczne, chusty zabiegowe
- pędzel do masek algowych typu collin/ szpatułka
- ręcznik włóknonowy/ celulozowy
- rzęsy, remover, cleaner, szampon do rzęs, pęsety, pincety, płatki pod oczy, taśma włókninowa 3M, taśma piankowa, taśma antyalergiczna, taśma gęsia skórka, perforowana
6. Utwórz cennik
Istnieją dwa sposoby ustalenia strategii cenowej. Jeden to koszt plus marża, a drugi to wycena oparta na cenach rynkowych. Jeśli w Twoim mieście są podobne usługi kosmetyczne, które Ty oferujesz musisz wypośrodkować miedzy obiema metodami.
Jeśli jednak świadczysz wyjątkowe usługi, których inni konkurenci nie oferują klientom, możesz wybrać ceny oparte na wartości.
7. Uzyskaj pozwolenia i licencje
Jeśli masz certyfikaty ze szkoleń, dyplom kosmetyczki to na pewno wzmocni Twoją pozycję na rynku.
8. Oszacuj, ile możesz zarobić jako właściciel salonu paznokci?
Zysk w biznesie salonu paznokci będzie zależał od liczby obsługiwanych klientów i marży, zysku, jaką osiągasz dla każdego klienta. Zależy to również od tego, ile salonów paznokci prowadzisz.
Odnoszący sukcesy właściciel jednego salonu paznokciowego ma przychód średnio 30 000-50 000 PLN
9. Księgowość i płatności
W dzisiejszych czasach coraz częściej płacimy kartą, musisz mieć więc terminal z możliwością płacenia również BLIK.
Na początek działalności warto zainwestować w reklamę w postaci systemów rezerwacji online.
Niezwykle ważny jest też dobór księgowej, która pomoże i podpowie rozwiązania- np. jaką formę firmy wybrać- ryczałt, księga przychodów i rozchodów, spółka
10. Miej plan promocyjny, aby zdobyć klientów
Reklama szeptana to nadal najlepsza forma reklamy. Warto na początek przyciągnąć klientów oferując niższe stawki aby zbudować swoje portfolio. Promocja w mediach społecznościowych, gdzie będzie widać efekty Twojej pracy będą również dźwignia zamachową na rozwój Twojego biznesu.
Jeśli chodzi o pozyskanie nowego klienta, możesz skorzystać z możliwości oferowania usług door to door, czyli w domu Twojego klienta. Pomyśl o stworzeniu swojego konta na portalach społecznościowych, gdzie będziesz wrzucać przyciągające uwagę zdjęcia stylizacji, zabiegów i ich efektów.
Rynek beauty mimo plag, pandemii ciągle rośnie i się nie poddaje. Szacuje się, że światowy rynek stylizacji paznokci będzie rósł w tempie 4,5% w ciągu najbliższych pięciu lat.
Mamy nadzieję, że ten artykuł Ci pomoże w otwarciu swojego salonu manicure i powiększy rynek stylizacji paznokci o kolejny świetny salon z profesjonalnymi usługami i pięknym mani.
Komentarze (0)
Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.