Pietrowicka procesja, wpisana w krajobraz dawnej morawskiej obrzędowości, nabiera co prawda od lat różnego kolorytu, ale zachowuje swój religijny wymiar.
Najstarsza, bieńkowicka, sięga według księdza Franciszka Pawlara średniowiecza. Liczne wzmianki o nich pochodzą z XIX w., kiedy narodziła się powszechna prasa. Do dziś wzbudzają zainteresowanie etnografów i mieszkańców ziemi raciborskiej, tłumnie przychodzących oglądać przejazd jeźdźców i bryczek.
Były prezydent w latach 2006-2018, a dziś radny, przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego, Budżetu i Finansów Rady Miasta, ocenia mijającą kadencję.
Blok 910 MW w Jaworznie zrealizował wszystkie testy odbiorowe wymagane przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. Spełnienie testów PSE pozwala prowadzić bez ograniczeń komercyjną eksploatację jednostki.
O godz. 20.00 przed kościołem farnym w Raciborzu rozpoczął się obrzęd światła, na który składają się: poświęcenie ogniska, zapalenie paschału i uroczyste wniesienia go do świątyni z trzykrotnym oznajmieniem: Światło Chrystusa.
Zwieńczeniem liturgii Wielkiego Piątku w parafii miejskiej jest procesja z Najświętszym Sakramentem do Bożego Grobu z kościoła farnego do podominikańskiego pw. św. Jakuba.